bitcoinBTC/TRY
740.290,87 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
45.965,47 TL 0,65%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.910,27 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
14,18 TL 2,92%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.966,29 TL 0,63%
cardanoADA/TRY
6,97 TL 1,67%
solanaSOL/TRY
583,90 TL 5,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,71%

Paylaş

PayPal’ın yeni kripto birimi taklit edildi

paypal

Kısa süre önce PayPal, piyasaya PayPal USD (PYUSD) stablecoin’ini süreceğini duyurdu. Bazı dolandırıcılar ise bu durumdan faydalanarak sahte token’lar üretti ve kripto yatırımcılarını hedef almaya başladı.

paypalin stablecoin adimi kongre uyelerini harekete gecirdi

66’dan fazla sahte token çıktı

New York merkezli ödeme devi PayPal, pazartesi günü yaptığı açıklamada kendi ABD doları endeksli kripto para birimi PayPal USD’yi (PYUSD) kullanıcılara sunacağını açıkladı. Aynı zamanda PayPal, ilk kez büyük bir finans şirketinin kendi stablecoin’ini çıkardığını belirtti.

Kullanıcılar, PYUSD’yi PayPal ve desteklenen harici dijital cüzdanlar arasında transfer edebilecek. Token’ları mal ve hizmetler için ödeme yapmak üzere kullanabilecek. Aynı zamanda PayPal‘ın desteklediği kripto para birimlerinden herhangi birini bu stablecoin üzerinden dönüştürebilecek.

PayPal USD’nin henüz piyasaya sürülmemiş olmasıyla beraber bazı dolandırıcılar da durumu fırsata geçirmekte gecikmedi. Dolandırıcılar, “PYUSD” adında bir token çıkardı. Ethereum veya başka bir token ile likidite ekleyerek bunu merkezi olmayan borsalarda kullanıcılara sundu.

DEXTools verilerine göre, Ethereum, BNB Chain, Base ve birçok ağda 66’dan fazla sahte token ortaya çıktı. Ancak bunların çoğunluğu, orijinal PYUSD’nin bulunduğu Ethereum ağında piyasaya sürüldü.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komisyonu Başkanı Patrick T. McHenry (R-NC) PayPal’ın kendi stablecoin’ini pazara sunma kararının ardından, bu tür varlıkları düzenleyecek yasaların geçirilmesi gerektiğine dair çağrıda bulundu.

Ülkemizde uzun bir süredir kullanılamayan PayPal, gün içinde Paxos ile birlikte ABD dolarına sabitlenen bir stablecoin çıkaracağını açıklamıştı. Şirket, dijital paraların dolarla eşleneceğini ve aşamalı bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara sunulacağını dile getirdi.

Elif TOPÇUOĞLU

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala