Pakistan, Kriptoyu Yasaklayacak ve Asla Yasallaştırmayacak

pakistan kriptoyu yasaklayacak ve asla yasallastirmayacak

Dünya genelinde hükümetler kripto para birimlerini düzenlemek için çeşitli çerçeveler oluşturmaya çalışırken, bazı devletler ise kriptoya farklı bakıyor. Bu noktada Pakistan Maliye Bakanı ülkenin kriptoya bakış açısı hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Pakistan Maliye Bakanı Kripto Hakkında Açıklama Yaptı

Pakistan’ın Maliye ve Gelirden Sorumlu Devlet Bakanı Aisha Ghaus Pasha, kısa bir süre önce Senato Daimi Maliye ve Gelir Komitesi’nin bir oturumunda yaptığı açıklamada, Pakistan’ın ülkede faaliyet gösteren kripto para hizmetlerini yasaklayacağını ve ülkede asla kripto para ticaretinin yasallaştırılmayacağını açıkladı.

pakistan kriptoyu yasaklayacak ve asla yasallastirmayacak 2

Aisha Ghaus Pasha, kriptoyu yasaklamanın, Pakistan’ı Ekim ayında gri listeden çıkaran Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından belirlenen şartlardan biri olduğunu dile getirdi. Gri liste, kuruluşun Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı önlemlerinde yetersiz olduğunu düşündüğü ancak eksikliklerini gidermek için kendisiyle birlikte çalışan ülkeleri içeriyor.

Alınan bu karara Pakistanlı kripto topluluğu tepki gösterdi. Sosyal medya platformlarından yapılan açıklamalarda, Pakistanlı kullanıcıların kripto para ticareti ile gelir elde ettiği ancak Pakistan hükümetinin halkı yoksullaştırmak için gelir elde etme modellerini yasaklamaya çalıştığı belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
547.107,67 TL 2,83%
ethereumETH/TRY
37.705,80 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.187,93 TL 1,86%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,33 TL 2,24%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 1,58%
staked-etherSTETH/TRY
37.679,21 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,24%
matic-networkMATIC/TRY
17,88 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala