Orta Ölçekli ABD Bankalarından Yeni Talep

orta olcekli abd bankalarindan yeni talep

Geçtiğimiz haftalarda ABD’de yaşanan ve sonunda üç bankanın kapatıldığı sürecin ardından ABD bankacılık sistemi sorgulanır hale gelmişti. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte yapılan araştırma sonucunda ABD’de faaliyet gösteren 186 bankada benzer riskler görüldü. Son olarak orta ölçekli ABD bankaları Federal Mevduat Sigortası Şirketi’nden (FDIC) yeni bir şey talep etti.

Bankalar Mevduatlarının İki Yıl Boyunca Sigortalanmasını Talep Ediyor

Orta ölçekli ABD bankalarından oluşan bir koalisyon, ABD düzenleyicilerinden FDIC sigortasını önümüzdeki iki yıl boyunca tüm mevduatları kapsayacak şekilde genişletmelerini talep etti. Bankalar bu hamlenin yaşanan süreçten olumsuz etkilenmemek için gerekli olduğunu talep etti.

orta olcekli abd bankalarindan yeni talep 2

ABD Orta Ölçekli Banka Koalisyonu tarafından oluşturulan bir mektupta, “Bunu gerçekleştirmek, küçük bankalardan mevduat çıkışını derhal durduracak, bankacılık sektörünü istikrara kavuşturacak ve daha fazla banka iflası ihtimali büyük ölçüde azalacak.” ifadesi kullanıldı.

Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın bu ay yaşadığı çöküşü son yıllardaki en büyük ABD bankacılık başarısızlıklarından birisi oldu. Grup mektupta ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Bankacılık sektörünün genel sağlık ve güvenliğine rağmen, en büyük bankalar dışında tüm bankaların güveni azaldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala