OpenSea Katman 2 Arbitrum Desteğini Duyurdu

opensea katman 2 arbitrum destegini duyurdu

Dünyanın en büyük NFT pazar yeri olan OpenSea kısa bir süre önce Ethereum Merge yükseltmesini destekleyeceğini açıklamıştı. OpenSea tarafından yapılan son açıklamada ise Katman 2 Arbitrum’u destekleyeceğini açıkladı.

NFT Pazar Yeri OpenSea Katman 2 Arbitrum Desteği Sunuyor

NFT pazar yeri OpenSea tarafından yapılan bir açıklamaya göre şirket Katman 2 ölçeklendirme ağı Arbitrum’u desteklemeye başlayacağını duyurdu. OpenSea tarafından yapılan açıklamada, “Bu, insanların tercih ettikleri zincirlerde istedikleri NFT’lere erişebildiği bir web3 geleceği hedefimizi oluşturmanın ilk adımıdır.” denildi.  

opensea katman 2 arbitrum destegini duyurdu 2

Arbitrum, “toplama” olarak bilinen Ethereum ölçeklendirme ağları arasında yer alıyor. Daha önce bildirildiği gibi Arbitrum kısa süre önce ağını Nitro olarak bilinen yeni bir Blockchain ağına yükseltti. Bununla birlikte OpenSea geçtiğimi yıl Immutable X ile bağlantı kurarak, daha önce Katman 2 protokolleriyle entegrasyona geçmişti. Bununla birlikte geçtiğimiz haftalarda OpenSea, Ethereum’un özellikle gas ücretlerini önemli bir şekilde düşüren Proof of Stake desteğini açıklamıştı. OpenSea tarafından yapılan açıklamada Ethereum’un sadece Proof of Stake Blockchain ağını destekleyeceğini belirtmişti. OpenSea’nin ilerleyen günlerde yeni entegrasyonları duyurması bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
539.560,21 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
34.676,62 TL 3,85%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,35%
bnbBNB/TRY
6.264,80 TL 1,76%
usd-coinUSDC/TRY
19,11 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
8,34 TL 3,46%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 3,52%
staked-etherSTETH/TRY
34.576,81 TL 3,73%
matic-networkMATIC/TRY
21,72 TL 1,92%
Bağlantıyı kopyala