bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,410.26 0.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,142.45 2.82%
bnb
BNB (BNB) $ 562.37 2.08%
solana
Solana (SOL) $ 142.38 3.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.494291 1.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.464574 2.04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153385 1.34%

OpenSea, BNB Smart Chain desteğini sonlandırdı

opensea bnb smart chain destegini sonlandirdi

OpenSea, kripto sanat dünyasının en büyük platformlarından biri olmasına rağmen, sürekli evrim geçiriyor. En son aldığı kararla, BNB Smart Chain bazlı NFT‘lere olan desteğini sonlandırdı.

OpenSea’den BSC NFT’lerine Veda

NFT platformu OpenSea, desteklediği blok zincirlerden birini artık kabul etmeme kararını aldı. Artık BNB Smart Chain, yani BSC tabanlı NFT’leri OpenSea’de göremeyeceğiz. OpenSea, bu adımın, kaynaklarını daha verimli projelere yönlendirme isteğinden kaynaklandığını açıkladı. BSC’ye olan desteği sürdürmenin, potansiyel faydalarından daha zorlayıcı olduğuna inanıyor.

OpenSea, “BSC temelli NFT’ler için yeni bir eklemeye veya teklife izin verilmeyecek. Fakat mevcut BSC NFT’lerini platformumuzda incelemeye ve transfer işlemlerine devam edebilirsiniz,” şeklinde belirtti. OpenSea bu değişiklikle, platformdaki yenilikçilik ivmesini artırma hedefine daha uygun adımlar atmayı umuyor.

Son olarak kısa bir süre önce milyarder Mark Cuban, OpenSea’nin içerik oluşturucularından ücret alma yöntemini değiştirme kararını sert bir şekilde eleştirmişti. Cuban, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

OpenSea’nin NFT satışları sırasında telif ücreti talep etmeme kararını anlamıyorum. Bu, platformun güvenilirliğini düşürdü ve tüm endüstriye zarar verdi. Ve evet, ben bir OpenSea yatırımcısıyım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala