MicroStrategy CEO’su Michael Saylor İşini Bırakıyor

microstrategy ceosu michael saylor isini birakiyor

Bitcoin yatırımlarıyla dikkat çeken, halka açık en büyük bağımsız iş zekâsı şirketi olan MicroStrategy Incorporated, bugün 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporlarını açıkladı. Yapılan açıklama ile mali raporların yanı sıra şirketin CEO’luk görevini yürüten Michael Saylor’un görevini bırakacağı da açıklandı.

Michael Saylor, MicroStrategy CEO’luk Koltuğundan Ayrılıyor

MicroStrategy tarafından yapılan açıklamada, Michael Saylor’un artık CEO’luk görevini üstlenmeyeceği ve şirketin yeni İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapacağı açıklandı. 1989 yılında MicroStrategy’yi kuran Michael Saylar, şirketi 1998 yılında halka açmış ve bu tarihten itibaren şirketin İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştı. Saylor’un liderliğinde MicroStrategy, en saygın kuruluşlara ve devlet kurumlarına hizmet vererek iş zekâsı alanında küresel öncü şirketlerden birisi haline gelmişti. Yakın zaman içinde, MicroStrategy, birincil hazine rezerv varlığı olarak devrim niteliğinde bir finansal teknoloji olan Bitcoin’i benimseyen halka açık ilk şirket olmuştu. Şirketteki CEO’luk işinden ayrılan Saylar, kurucusu olduğu şirket içinde çalışmaya devam edecek ve bu çalışma esnasında şirketin Bitcoin yatırımlarına gözetmenlik etmeye devam edecek.

microstrategy ceosu michael saylor isini birakiyor 2

Konu hakkında açıklama yapan Saylar, “Başkan ve CEO rollerini ayırmanın, Bitcoin edinme ve elde tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum. İcra Kurulu Başkanı olarak, Bitcoin satın alma stratejimize ce ilgili Bitcoin savunuculuğu girişimlerine daha fazla odaklanabileceğim.” dedi. Son olarak MicroStrategy, elinde tuttuğu Bitcoin’ler sebebiyle 917.8 milyon dolarlık değer düşüklüğü ücreti aldı. Bitcoin çeyrekte yüzde 59 düştü ve önceki yılın sonundaki fiyattan yaklaşık yüzde 45 daha düşük işlem görmüştü. Bununla birlikte MicroStrategy’nin hisseleri, piyasa sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 2.3 düştü. Hisse senedi, bu yıl Bitcoin’in düşüşüne paralel yaklaşık yüzde 50 değer kaybetmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.893,45 TL 7,30%
ethereumETH/TRY
31.240,78 TL 5,95%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.112,42 TL 7,59%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 8,86%
cardanoADA/TRY
8,46 TL 12,56%
solanaSOL/TRY
652,98 TL 11,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,36%
Bağlantıyı kopyala