MicroStrategy 6 Milyon Dolara 301 Bitcoin (BTC) Daha Aldı

Microstrategy 6 Milyon Dolara 301 Bitcoin BTC Daha Aldi

Yaptığı Bitcoin (BTC) alımlarıyla adından sıkça söz ettiren şirketlerin başında MicroStrategy geliyor. Son olarak şirket, bu alımlarına bir yenisini daha ekledi. Yapılan resmî SEC belgelerine göre, MicroStrategy, 6 milyon dolar karşılığında 301 Bitcoin (BTC) daha satın aldı.

MicroStrategy Ortalama 19.851 Dolardan 301 Bitcoin (BTC) Daha Satın Aldı

Bitcoin satın alımları söz konusu olduğunda akla ilk gelen şirketlerden biri olan MicroStrategy, Bitcoin’e (BTC) olan güvenini sürdürüyor. Özellikle son dönemde yaşanan düşüşler ile birlikte yeni satın alım fırsatları yaratmaya çalışan şirket, kısa bir süre önce 500 milyon dolarlık alım için başvuruda bulunmuştur. Bunun üzerine kısa bir süre önce yayımlanan belgelere göre şirket bilançosuna 301 BTC daha ekledi. Şirket bu son satın alım ile birlikte 130.000’in üzerinde Bitcoin’e (BTC) sahip durumda.

Ancak bu satın alım şirketin almak istediği 500 milyon dolarlık satın alımın karşısında oldukça ufak bir meblağ. MicroStrategy ise bunun için kripto para biriminin daha fazla alımını finanse etmek adına 500 milyon dolara kadar hisse satmayı planlıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
559.317,11 TL 0,17%
ethereumETH/TRY
38.369,26 TL 0,52%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.274,56 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 5,11%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
38.348,71 TL 0,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,85%
solanaSOL/TRY
429,14 TL 3,33%
Bağlantıyı kopyala