MetaMask, Önemli Bir Gizlilik Sorununu Çözüyor

metamask onemli bir gizlilik sorununu cozuyor

Blockchain yazılım şirketi olan ConsenSys’nin başarılı girişimlerinden birisi olan Ethereum tabanlı kripto para cüzdanı MetaMask, kullanıcıların güvenliği için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Son dönemde MetaMask kullanıcılarını tehdit eden bir güvenlik sorunu pek çok kullanıcının güvenliğini riske atmıştı. MetaMask tarafından yapılan açıklamada söz konusu güvenlik problemi hakkında bir güncellemenin yayınlandığı belirtildi.

MetaMask Cephesinden Önemli Güvenlik Güncellemesi

Ethereum tabanlı kripto para cüzdanı MetaMask, yayınlanan son güncellemeyle birlikte kullanıcıların gizliliğiyle ilgili birkaç önemli sorunu düzelttiğini açıkladı.

metamask onemli bir gizlilik sorununu cozuyor 2

MetaMask daha önce, kullanıcıların kripto uygulamalarına bağlandığında, hesaplarını ayrı tutmak istemeleri senaryosunda bile tüm hesaplarını birbirine bağlamak zorunda kalıyordu. Yeni düzeltme ile birlikte, kullanıcılar uygulamalara bağlanırken hesapları ayrı tutabilecek ve bunun yanında bağlantıları ayrı tarayıcı sekmelerinde tutabilecek. Konu hakkında açıklama yapan MetaMask şu ifadeleri kullandı:

Örnek vermek gerekirse, Hesap 1’i ENS’nizle ilişkili ‘halka açık’ hesabınız olarak kullanabilirken, Hesap 2’yi DeFi değen etkinlikleriniz için kullanabileceksiniz.

MetaMask’ın yeni güncellemesi ayrıca cüzdan uzantısını çalıştırmak için kullanılan üçüncü taraf hizmetlere gönderilen verilerin miktarını da sınırlandırıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala