bitcoinBTC/TRY
1.090.783,75 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
59.205,00 TL 0,93%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.585,35 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
17,52 TL 0,59%
solanaSOL/TRY
1.711,98 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
59.134,37 TL 0,79%
cardanoADA/TRY
10,86 TL 1,75%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,19%

Paylaş

Londra Borsası Şefi: Kripto İçin Rusya Bir Yol Ayrımı

londra borsasi sefi kripto icin rusya bir yol ayrimi1

Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu‘nun (LSEG) başındaki isim olan David Schwimmer‘dan kritik bir açıklama geldi. Londra Borsası Şefi, kripto paralar ve kripto borsaları için Rusya konusunun yol ayrımı olacağını söyledi.

Florida Boca Raton‘da Futures Industry Association tarafından düzenlenen bir konferansta konuşan Schwimmer’ın açıklamaları Beyaz Saray’ın kısa süre önceki “kripto kararnamesi” ile de ilgiliydi.

Rusya‘nın Ukrayna‘ya saldırısı 3 haftadır devam ediyor. Savaşın etkisi tüm dünya ekonomisinde sert bir şekilde hissediliyor. Batı dünyası, Rusya’yı küresel ekonomiden dışlamaya çalışıyor. Bu konuda birçok seri yaptırım adımı atan Batı, Rusya’nın parasal kaynaklarını ciddi şekilde kurutmayı başardı. Rusya en son döviz varlıklarının dondurulması nedeniyle eurobond kuponlarının tahvillere ulaşmayabileceğini açıkladı. Rusya’ya yönelik yaptırımlara kripto alanı da dahil edilmek isteniyor. Avrupa, İngiltere, ABD ve çeşitli ülkeler Rusya’ya yaptırımlar konusunda kripto borsalarına çağrı yapıyor.

Schwimmer, kripto borsalarının küresel finansal sistemle daha yakından uyum sağlama açısından bir “yol ayrımıyla” karşı karşıya olduğunu söyledi.

Londra Borsası Şefi Kripto Alanının Seçeneklerini Anlattı

LSEG Şefi Schwimmer, Rusya’ya yaptırımlar noktasında kriptonun “yolunun çatallaştığını” belirtirken seçenekleri de açıkladı. Borsaların, “ya düzenlemelerden bağımsız bir ideolojiyi benimseme ya da düzenleme ve şeffaf çerçeve ihtiyacına cevap verme” arasında olduğunu söyledi.

David Schwimmer ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Eğer bu sektör, Rusya’da olup bitenler açısından yaptırımların uygulanması veya bunlardan kaçınılması konusunda kötü bir aktör olarak görülüyorsa, bunun o endüstrinin nasıl olduğu konusunda uzun vadeli bir etkisi olacağını düşünüyorum”.

LSEG kısa süre önce kripto alanına adım atan bir anlaşma imzaladı. Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu (LSEG), ticaret araçlarına dijital varlıklar ekleyeceğini bildirmişti.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala