Kripto Ticareti Yavaşlarken, Tether Büyümeye Devam Ediyor

kripto ticareti yavaslarken tether buyumeye devam ediyor

Son dönemde kripto işlem hacmi yavaşlıyor. Bunun yanında dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, piyasa değerini artırmaya devam ediyor.

Tether, Yaşanan Durgunluğa Rağmen Büyümeyi Sürdürüyor

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı konumunda olan Tether’in piyasa değeri artarken, kripto işlem hacminin hareketsiz kalması Tether’in popülerliğini de artırıyor. Araştırmacı Kaiko tarafından hazırlanan rapora göre, bu yılki piyasa değerindeki artışın genel hacimle çok az bir korelasyonu olduğu ve “bu stablecoin’in birincil kullanım alanının alım satım olduğu düşünüldüğünde bunun şüpheli olduğu” ifade edildi.

kripto ticareti yavaslarken tether buyumeye devam ediyor 2

CoinMarketCap verilerine göre, USDT stablecoin’i 82.9 milyar dolar değerinde. Bu miktar, geçtiğimiz Mayıs ayında Terra stablecoin’inin başarısızlığı sonrasında 83 milyar dolarlık bir zirveye ulaştı. Tether’in varlıkları geçen yılın ikinci çeyreğinde ise neredeyse yüzde 20 eridi.

Geçmiş süreçte sektör gözlemcileri, Tether’in bire bir sabitleme iddiasını haklı çıkarmak adına yeterli rezervle desteklenip desteklenmediği ve rezervleri neyin oluşturduğu konusunda sorular yöneltti. Şirket 2021 yılında New York ile fonların karıştırılması ve yatırımcılara rezervler hakkında yalan söylenmesi hususunda bir uzlaşmaya varıldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.765,74 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
38.230,24 TL 0,29%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.256,43 TL 0,75%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,61 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,63%
staked-etherSTETH/TRY
38.220,77 TL 0,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
18,19 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala