Kripto Para Borsası Bittrex, ABD Operasyonları Hakkında Yeni Bir Karar Aldı

kripto para borsasi bittrex abd operasyonlari hakkinda yeni bir karar aldi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son dönemde kripto şirketlerine sert baskılar uygulamaya devam ediyor. Bu noktada SEC başkanı Gary Gensler, her defasında kripto borsalarına ve kripto projelerine sert yaptırımlar uygulanacağının sinyalini verse de diğer ülkelerin de benzer kararlar alması için Gary Gensler, görüşmeler yapmaya devam ediyor. Yaşanan bu olayların ardından kripto para borsası Bittrex cephesinden yeni bir ABD kararı geldi.

Bittrex, ABD Operasyonlarını Sonlandırıyor

Son dönemde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto projeleri üzerinde artan baskıları pek çok kripto şirketini olumsuz etkiliyor. Bu noktada kripto para borsası olarak faaliyet gösteren Bittrex, ABD operasyonları hakkında yeni bir karar aldı. Kripto para borsası Bittrex tarafından yapılan açıklamada, şirketin ABD operasyonlarını sonlandırdığı açıklandı.

kripto para borsasi bittrex abd operasyonlari hakkinda yeni bir karar aldi 2

Konu hakkında açıklama yapan Bittrex’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Richie Lai, şirketin ABD operasyonlarının sonlandırılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Devam eden düzenleyici belirsizliğin ortasında ve ABD düzenleyici kurumlarının yeniliği teşvik edecek ve Amerikan ekonomisini geliştirecek mantıklı politikalara yönelmemesinin bir sonucu olarak Bittrex ABD, 30 Nisan 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ABD operasyonlarını sonlandırmak gibi zor bir karar aldı. Bu karar doğrultusunda Bittrex’in ABD operasyonlarının sonlandırılacağını üzülerek belirtmek isteriz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.838,95 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.169,20 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.256,03 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
20,10 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 6,40%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.165,17 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
423,70 TL 0,53%
Bağlantıyı kopyala