Kripto Odaklı Banka Silvergate, Tasfiye Ediliyor

kripto odakli banka silvergate tasfiye ediliyor

Zor durumdaki kripto odaklı banka olan Silvergate Bank ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Son dönemde pek çok kripto şirketi ile anlaşmaları askıya alınan Silvergate Bank’ın kısa bir süre önce yeniden yapılandırma planı üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Yapılan son açıklamaya göre Silvergate Bank’ın çatı şirketi olan Silvergate Capital Corporation, bankayı tasfiye edeceğini ve operasyonları durduracağını açıkladı.

Silvergate Operasyonlarını Durduruyor

Silvergate Capital Corporation tarafından yapılan yeni açıklamada, kripto para alanında önde gelen bankalardan birisi olan Silvergate Bank’ı yürürlükteki düzenleyici süreçlere uygun olarak operasyonları durduracak ve banka gönüllü olarak tasfiye edilecek.

kripto odakli banka silvergate tasfiye ediliyor 2

Silvergate Capital tarafından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyalamada, “Son endüstri ve düzenleyici gelişmelerin ardından, Silvergate, banka operasyonlarının düzenli bir şekilde tasfiye edilmesinin ve bankanın gönüllü olarak tasfiye edilmesinin ileriye dönük en iyi yol olduğuna inanıyor. Bankanın tasfiyesi ve üzerinde uzlaştığı tasfiye planı, tüm mevduatların tamamen geri ödenmesini içeriyor. Bununla birlikte şirket iddiaları en iyi şekilde nasıl çözeceğini ve kalan varlıklarını nasıl koruyacağı konusunda da çalışmalar yapıyor.” dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.570,96 TL 1,54%
ethereumETH/TRY
33.877,54 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.266,01 TL 1,42%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,68%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 1,39%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 0,71%
staked-etherSTETH/TRY
33.824,06 TL 1,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,45%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,71%
Bağlantıyı kopyala