Kripto Kredi Şirketi BlueBenx, Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

kripto kredi sirketi bluebenx para cekme islemlerini durdurdu

Kripto para piyasasında yaşanan hack olayları birçok kripto şirketini zor durumda bırakıyor. Yaşanan saldırılar sonrasında birçok kullanıcı mağdur olurken kripto şirketleri de güven kaybıyla karşı karşıya kalıyor. Bununla birlikte Brezilyalı kripto kredi platformu BlueBenx, hack saldırısına uğradı. BlueBenx, kullanıcılarının para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

BlueBenx Hacklendi, Kullanıcılarının Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Brezilyalı kripto kredi platformu BlueBenx, 32 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı. Bu saldırının ardından BlueBenx, 22.000 kullanıcısının para çekme işlemlerini durdurdu.

kripto kredi sirketi bluebenx para cekme islemlerini durdurdu

Şirketin avukatı Assuramaya Kuthumi, platforma yapılan saldırıyı doğrulayarak bu saldırının 32 milyon dolarlık kayıpla sonuçlandığını belirtti. Saldırıyla ilgili daha fazla detay paylaşılmadı. Ancak şirketin çalışanlarının çoğunu işten çıkardığı iddialar arasında yer aldı.

Brezilya’daki yerel haber ajansı Portal do Bitcoin‘e göre, BlueBenx kullanıcıları şirketin hacklenme iddiasına inanmıyor. Haberlerde, şirketin hacklenme iddiasını örtbas etmek için bunu bahane olarak kullandığı aktarıldı.

Kripto para gazetecisi Colin Wu, şirketin çalışanların çoğunu işten çıkardığını bildirerek, bunun konuyla ilgili daha fazla şüphe uyandırdığını dile getirdi. Wu, konuya ilişkin şunları paylaştı:

22.000’den fazla kullanıcıya sahip Brezilyalı bir kripto para yatırım platformu olan BlueBenx’in kullanıcıları, kripto paralara yatırım yaparak yüzde 66’ya varan getiri vaat eden fonları artık çekemiyor. BlueBenx hacklendiğini iddia etti ve çalışanlarının çoğunu işten çıkardı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.548,10 TL 5,74%
ethereumETH/TRY
25.533,17 TL 5,50%
tetherUSDT/TRY
18,44 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,43 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
5.259,67 TL 3,96%
xrpXRP/TRY
8,74 TL 0,53%
binance-usdBUSD/TRY
18,44 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 2,31%
solanaSOL/TRY
636,09 TL 5,00%
dogecoinDOGE/TRY
1,15 TL 1,51%
Bağlantıyı kopyala