Kraken CEO’su Jesse Powell Görevinden Ayrıldı

kraken ceosu jesse powell gorevinden ayrildi

Kripto para borsası Kraken, kripto piyasasında yaşanan son durumlar sonrasında bir görev değişikliğine gidiyor. Kraken’in 11 yıllık CEO’su Jesse Powell, görevinden ayrılıyor.

Jesse Powell, Kraken CEO’luk Görevinden Ayrıldı

Kraken‘in kuruluşunda da yer alan ve uzun bir süredir şirkette CEO’luk görevini yürüten Jesse Powell’ın şirketten ayrıldığını belirtildi. Yapılan açıklamada Powell’ın yerine şirketin COO’su olarak görev alan David Ripley’in getirileceği belirtildi. Powell, 2011 yılında kurucu ortağı olduğu Kraken’de yönetim kurulu başkanı olarak hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı. Powell yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Benim için bu yeni durum, iyi olduğum, ürün ve endüstri savunuculuğu üzerinde çalışmak gibi yapmaktan zevk aldığı şeylere daha fazla zaman harcamakla alakalı.

Konu hakkında Kraken henüz resmi bir açıklama yapmadı. Powell, şirketin CEO’su olarak 11 yıl boyunca görev aldıktan sonra Kraken’i dünyanın en büyük kripto borsalarından birisi haline gelmesinde önemli bir rol oynadı. Verilere göre Kraken, Binance ve Coinbase’in gölgesinde kalırken şirket sadece 2021 yılının ilk ve ikinci çeyreğinde 160 milyar doların üzerinde işlem hacmine ulaştı.

kraken ceosu jesse powell gorevinden ayrildi 2

Kraken, geçtiğimiz aylarda iki yıl boyunca devam eden ABD Adalet Bakanlığı soruşturmasının ardından, bireylerin ve İran, Küba ve Suriye’nin platform üzerinde varlık ticaretine izin vererek yaptırım yasalarını ihlal ettiği için para cezası almıştı. Powell son olarak 27 Şubat tarihinde Twitter üzerinden, “Bitcoin, bireyciliği ve insan haklarını güçlü bir şekilde destekleyen özgürlükçü değerlerin vücut bulmuş halidir.” paylaşımını yapmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
338.271,87 TL 2,66%
ethereumETH/TRY
23.070,40 TL 5,96%
tetherUSDT/TRY
18,31 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,32 TL 0,32%
bnbBNB/TRY
4.826,11 TL 1,50%
binance-usdBUSD/TRY
18,19 TL 0,62%
xrpXRP/TRY
7,21 TL 5,15%
cardanoADA/TRY
7,96 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
561,13 TL 3,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,04 TL 2,95%
Bağlantıyı kopyala