JPMorgan’dan Kripto Laboratuvarı Planı

jpmorgandan atinada kripto laboratuvari plani3

Kripto para sektörü geleneksel finans kurumlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Geleneksel bankalar ve varlık kuruluşları, farklı projeler ile trende katılmayı sürdürüyor. ABD’nin önde gelen bankası JPMorgan da Atina’da kripto laboratuvarı kuracak.

JPMorgan, Kripto Laboratuvarı Kuruyor

JPMorgan, Yunanistan’ın başkenti Atina’da bir kripto laboratuvarı açacak. Kripto laboratuvarında şifreleme ve veri güvenliği çalışmaları yapılacak. JPMorgan’ın DeFi platformu Onyx Başkanı Tryone Lobbam, bankanın Onyx’i desteklemek için blockchain ile ilgili yetenekler oluşturmaya odaklanacağını açıkladı. Lobbam’a göre laboratuvarın öncelikli odağı Onyx için yeni yetenekler olacak.

jpmorgandan atinada kripto laboratuvari plani

Atina’da açılacak inovasyon laboratuvarında dağıtılmış defter teknolojisi, yapay zeka ve kriptografi alanında çalışmalara öncelik verilecek. Laboratuvar bünyesinde bir mobil uygulama mühendisi de yer alacak. Mobil uygulama mühendisi blockchain tabanlı dijital kimlik mobil uygulamaları ve cüzdan prototipleri üzerinde çalışacak. Lobbam, dijital kimliğin web3 anahtar görevi gördüğünü vurgulayarak, hem web2 hem de web3 için tamamen yeni etkileşimler ve hizmetler sağlayabileceğini ifade etti.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto paralara karşı olan tutumu ile tanınıyor. Dimon, daha önce yaptığı bir açıklamada, Bitcoin ve kripto paraların bir ponzi şemasına benzediğini ifade etmiş ve Bitcoin’in abartılı bir dolandırıcılık olduğunu söylemişti. Buna rağmen banka, kripto teknolojisine yönelik bazı çözümleri hayata geçirmişti. Bankanın DeFi platformu Onyx 2020 yılında kurulmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.878,35 TL 1,37%
ethereumETH/TRY
33.709,66 TL 1,71%
tetherUSDT/TRY
19,09 TL 0,45%
bnbBNB/TRY
6.248,87 TL 1,72%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
8,57 TL 2,57%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,00%
staked-etherSTETH/TRY
33.615,44 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,29%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,70%
Bağlantıyı kopyala