bitcoinBTC/TRY
758.298,69 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
45.367,91 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
27,53 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.851,20 TL 1,12%
xrpXRP/TRY
14,70 TL 5,03%
usd-coinUSDC/TRY
27,52 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.391,60 TL 0,69%
solanaSOL/TRY
649,25 TL 2,34%
cardanoADA/TRY
7,09 TL 1,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,19%

Paylaş

JPMorgan, PayPal’ın Stablecoin adımını yorumladı

jpmorgan paypalin stablecoin adimini yorumladi

PayPal‘ın yeni stablecoin’inin bu hafta piyasaya sürülmesi, Ethereum ekosisteminde bir artışa yol açabilir. JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, bu lansmanın Ethereum’u stablecoin ve DeFi platformu olarak daha cazip kılacağını öne sürdü.

Ethereum, PYUSD’nin Lansmanıyla Binance’in Boşluğunu Doldurabilir

JPMorgan, PayPal’ın kendi stablecoin’ini piyasaya sürmesinin, Ethereum‘da faaliyetin artmasına neden olabileceğini belirtti. Bu hafta tanıtılması planlanan PayPal’ın stablecoin’i, Ethereum’a önemli bir fayda sağlayabilir. JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, bu durumun Ethereum’un stablecoin ve merkezi olmayan finans (DeFi) platformu olarak kullanılmasını teşvik edebileceğini ifade etti.

Panigirtzoglou, Ethereum’un PYUSD adı verilen yeni stablecoin’den yararlanabileceğini belirtti, çünkü bu, bu yılın başlarında ABD düzenleyicileri tarafından durdurulan Binance’in BUSD stablecoin’inin 20 milyar dolarlık küçülmesinin yarattığı boşluğu doldurabilir.

Yapılan açıklamaya göre eğer PYUSD bu boşluğu doldurursa bu, DeFi toplam kilitli değerinin (TVL) Binance Akıllı Zincir’den Ethereum blok zincirine veya katman 2 platformlarına kaymasına neden olabilir. Bu da Ethereum’un giderek daha fazla firma, stablecoin ya da merkezi olmayan projeler için tercih edilen bir platform haline gelmesini sağlayabilir.

Ethereum’un bu hareketten faydalanabileceğini düşünen Panigirtzoglou, gelecekte daha fazla şirketin, stablecoin veya merkezi olmayan projeler için Ethereum Blockchain ağını veya Layer 2 platformlarını seçmeye teşvik edileceğini belirtti.

Bu gelişme, Ethereum’un Blockchain altyapısının işlem hacminin, güvenilirliğinin ve toplam kilitli değerinin artmasına katkı sağlayabilir. Aynı zamanda, yeni kullanıcıların ve projelerin platforma dahil olmasını teşvik ederek Ethereum’un daha yaygın bir kabul görmesine de yardımcı olabilir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala