JP Morgan’ın Kripto Para Cüzdanı ABD Onayını Aldı

jp morganin kripto para cuzdani abd onayini aldi

Finans devi JP Morgan, geçtiğimiz aylarda geliştirme aşamasında olduğu web3 ve kripto para cazdan çözümünü duyurmuştu. JP Morgan’ın Blockchain temelli cüzdanı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

JP Morgan’ın Kripto Cüzdanı ABD’den Ticari Onayı Aldı

Finans devi JP Morgan’ın Onyx Blockchain ağı üzerine inşa edilen bir web3 kripto para cüzdanı üzerine çalıştığı geçtiğimiz aylarda açıklandı. Ortaya çıkan son resmî belgelere göre, JP Morgan’ın bu yeni Blockchain cüzdanı ABD’li kurumları tarafından onaylandı.

JP Morgan’ın bu yeni cüzdan hizmetinin onaylanması, finans devinin kripto alanında attığı önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Şirket daha önce kripto alanında yeni ürünler sunabilmek için iş ilanları açmıştı.

JP Morgan’ın kripto cüzdanının onaylanmasıyla birlikte, şirketin kripto alanında yeni ürünler sunmasının önü açılmış oldu. Son olarak G20’nin Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından yayımlanan son sıralamaya göre, JP Morgan, dünyanın sistemik olarak en önemli bankası olmaya devam etti. FSB açıklamasında listedeki 30 bankanın 2021 listesiyle aynı kaldığını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.864,98 TL 2,95%
ethereumETH/TRY
29.663,14 TL 3,45%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.851,28 TL 1,30%
xrpXRP/TRY
7,41 TL 4,25%
binance-usdBUSD/TRY
18,85 TL 0,30%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 4,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,77 TL 5,68%
matic-networkMATIC/TRY
20,66 TL 4,55%
Bağlantıyı kopyala