Jack Dorsey’nin Şirketi Bitcoin Madenciliği için Uzman Arıyor

jack dorseynin sirketi bitcoin madenciligi uzmanlari ariyor

Kripto para dünyasının en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, yeni bir haberle yine gündeme geldi. Öyle ki Jack Dorsey’nin Block (eski adı ile Square) adlı şirketi, Bitcoin başta olmak üzere kripto madencilik alanında tecrübeli uzmanlar için iş ilanı yayımladı.

İş bulma odaklı platform LinkedIn üzerinden paylaşılan ilanın rol tanımı ise Bitcoin madenciliği için uygulamaya özel bir entegre devre (ASIC) üzerinde çalışan bir geliştirici ekibine katılmak üzere deneyimli bir tasarımcıyı olarak belirlenmiş durumda.

jack dorseynin sirketi bitcoin madenciligi uzmanlari ariyor2

Jack Dorsey’nin Block Şirketi Bitcoin Madenciliği Üzerin Çalışıyor

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, uzun süredir Bitcoin üzerine çalışmaları ile biliniyor. Kendisinin de Bitcoin madenciliği yaptığını açıklayan Dorsey bu alanda çalışmalarını hızlandırıyor. Geçtiğimiz yıl Block’un (o zamanlarki adı Square) Bitcoin madenciliği yapabileceğini açıklayan Dorsey, bu alanda çalışmalarına başlamıştı.

Son olarak yapılan bu iş ilanı, Dorsey’nin gelecek madencilik planlarının 2. sinyali olabilir. Öyle ki iş ilanı, özel silikon tasarımları ve açık kaynak işbirliğine dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi inşa etme ve geliştirme planlarına ilişkin Dorsey’in önceki açıklamalarıyla oldukça uyumlu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 528.458,95 TL 9,30%
ethereum
Ethereum (ETH) 38.455,37 TL 12,13%
tether
Tether (USDT) 13,61 TL 0,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.708,88 TL 10,43%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,74 TL 0,20%
cardano
Cardano (ADA) 16,47 TL 13,38%
solana
Solana (SOL) 1.637,56 TL 14,91%
xrp
XRP (XRP) 9,31 TL 9,45%
terra-luna
Terra (LUNA) 990,51 TL 13,19%
polkadot
Polkadot (DOT) 299,78 TL 12,57%
Bağlantıyı kopyala