İspanya Bitcoin ATM Sayısında El Salvador’u Geçti

İspanya Bitcoin ATM Sayisinda El Salvadoru Geçti 2

Kripto paralar yaygınlaştıkça, kripto araçları da doğru orantılı olarak gelişiyor. Bu kriptoların kullanım için geliştirilen fiziki ATM’lerin sayısı da dalgalı bir şekilde artıyor. Bu alanda lider olan ABD, her ne kadar düzenleme çalışmaları ile bu artış ivmesini azaltmış olsa da küresel büyüme devam ediyor. Son olarak Coin ATM Radar verilerine göre, İspanya’daki Bitcoin ATM sayıları, Bitcoin öncüsü El Salvador’u geçti.

İspanya Bitcoin ATM Sayisinda El Salvadoru Geçti

İspanya’nın Bitcoin ATM Sayısı El Salvador’u Geçti

El Salvador, Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul ettiği için, her ne kadar açık açık söylenmese de birçok ülke tarafından sıkı bir şekilde takip ediliyor. Bunun en büyük sebebi ise ülkenin Bitcoin’i (BTC) kullanırken oluşturduğu kullanım senaryosu. Birçok banka ve analiz şirketi tarafından takip edilen El Salvador, Bitcoin ATM‘lerinin de en yaygın olduğu ülkelerden biri. Ancak İspanya, Bitcoin ATM sayısında El Salvador‘u geçerek Bitcoin genel kabülünde önemli bir adım attı. İspanya şu anda 215 kripto ATM’sine ev sahipliği yapıyor ve 212 kripto ATM’sine ev sahipliği yapan El Salvador’u ülkeyi 3 kripto ATM‘si ile geride bıraktıktan sonra dördüncü sıraya itiyor.

Diğer taraftan İspanya’nın küresel kripto ATM saysının sadece yüzde 0.6‘sını temsil ettiğini de belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.785,31 TL 2,63%
ethereumETH/TRY
37.687,47 TL 1,92%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.190,95 TL 1,86%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,19 TL 1,09%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 1,78%
staked-etherSTETH/TRY
37.686,46 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,57%
matic-networkMATIC/TRY
17,93 TL 2,45%
Bağlantıyı kopyala