Huobi’nin Kurucusu, Hisselerini Satmayı Planlıyor

huobinin kurucusu hisselerini satmayi planliyor

Kripto para borsası Huobi’nin kurucusu Li Lin, şirketin geleceği için önemli bir hamle yapmak üzere, Aktarılan bilgilere göre Huobi’nin kurucusu şirketteki yüzde 50 hissesini satmayı planlıyor.

Huobi Kurucusu Li Lin, Yüzde 50 Hissesini Satışa Çıkartabilir

Huobi’nin kurucusu olan Li Lin’in şirketteki hissesini satmak istediği iddia edildi. Wu Blockchain paylaşımına göre Li Lin’in Huobi’nin yüzde 50 hissesini elinde tutuyor. Wu Blockchain paylaşımına göre, şirketin kurucusu Lin, büyük bir ihtimalle şirketteki hisselerinin hepsini satmayı planlıyor. Paylaşımda ayrıca, Huobi’nin 2021 yılındaki karı 1 milyar dolardan fazla olan Binance’in ardından en karlı ikinci kripto para borsası olduğu vurgulandı.

Yazının yazımı esnasında kripto para borsası Huobi, günlük ticaret hacmi bakımından yedinci sırada yer alıyor. Borsada şu anda son 24 saat içinde 1.459 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirilirken, platformun haftalık ziyaretçi satısının 868.946 olduğu belirtiliyor. Verilere göre ayrıca dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, günlük 12.720 milyar dolarlık işlem gerçekleştirerek ilk sırada yer alıyor. Binance platformunun 22.612 milyon haftalık ziyaretçisi olduğunu belirtiliyor. Son olarak kripto para piyasalarında yaşanan düşüşle birlikte Houbi’nin iş gücünü yüzde 30 azaltmayı planladığını ve küçültmeye gideceği iddia edilmişti.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala