Güney Kore Mahkemesi’nden Terra Kurucu Ortağı İçin Yeni Karar

guney kore mahkemesinden terra kurucu ortagi icin yeni karar

Geçtiğimiz yıl yaşanan Terra Blockchain ekosisteminin çöküşü pek çok kripto şirketini olumsuz etkiledi. Yaşanan bu olay kripto dünyasını olumsuz etkilerken olayın failleri de dünyanın dört bir yanında aranıyordu. Terra Blockchain ekosisteminin arkasındaki şirket olan Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon, geçtiğimiz haftalarda yakalanırken, bir diğer kurucu ortak olan Daniel Shin için yeni bir karar açıklandı.

Güney Kore Mahkemesi, Daniel Shin Hakkında Kararını Verdi

Güney Kore’de bir mahkeme, Terraform Labs’ın kurucu ortaklarından olan Daniel Shin hakkında dolandırıcılıktan soruşturulan tutuklama emrini bir kez daha reddetti. Daniel Shin, Terra Blockchain ekosistemi çökmeden önce 100 milyon doların üzerinde değere sahip olan Terra (LUNA) kripto para biriminin satışından yasa dışı bir şekilde gelir elde etmekle suçlanıyor.

guney kore mahkemesinden terra kurucu ortagi icin yeni karar 2

Seul Güney Bölge Mahkemesi, Daniel Shin olarak bilinen başarısız Blockchain şirketi Terraform Labs’ın kurucu ortaklarından birisi olan Shin Hyun-seung’un gerçekleşecek olan mahkeme öncesinde tutuklanması talebini reddetti.

Yerel haber platformu Yonhap’ın haberine göre Shin için tutuklanma emri ikinci kez reddedildi ve mahkeme bu kararın gerekçesi olarak Shin’in kaçma riskinin olmadığını ve delilleri yok etmeyeceğini ifade etti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.838,95 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.169,20 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.256,03 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
20,10 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 6,40%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.165,17 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
423,70 TL 0,53%
Bağlantıyı kopyala