Gucci, ApeCoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

gucci apecoin ile odeme kabul etmeye basladiasdd

Lüks moda markası Gucci, bugün Bitpay aracılığı ile Apecoin (APE) ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. Söz konusu açıklama Gucci’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Gucci’den ApeCoin Adımı

Birçok ünlü marka kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başlamış durumda. Son olarak lüks moda markası Gucci, bugün Bitpay aracılığı ile Apecoin (APE) ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Gucci resmi Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Şimdi BitPay üzerinden ApeCoin ödemeleri kabul eden ABD’deki seçkin Gucci butikleri, mağaza içi satın alımlar için mevcut olan kripto para birimleri yelpazesini genişletiyor, bu da House’un Web3 keşfinde bir başka adım.

Daha önce ABD’deki belirli mağazalarında kripto para birimiyle ödeme kabul edeceğini duyuran Gucci bunun için seçilen mağazalar Los Angeles’taki Rodeo Drive, New York’taki Wooster Street ve Las Vegas gibi amiral gemisi mağazalar olarak sıralanıyor. Şirketin planı, yakın gelecekte Kuzey Amerika mağazalarında bu uygulamayı genişletmek.

Son olarak ApeCoin haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 6,50 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
542.017,51 TL 3,60%
ethereumETH/TRY
34.798,54 TL 4,48%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,23%
bnbBNB/TRY
6.293,95 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
8,38 TL 4,76%
cardanoADA/TRY
7,07 TL 3,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
34.651,48 TL 4,25%
matic-networkMATIC/TRY
21,91 TL 3,01%
Bağlantıyı kopyala