bitcoinBTC/TRY
1.278.597,73 TL 5,18%
ethereumETH/TRY
65.462,92 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.659,92 TL 0,49%
xrpXRP/TRY
18,07 TL 2,31%
solanaSOL/TRY
1.832,64 TL 4,56%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
65.509,48 TL 2,41%
cardanoADA/TRY
12,82 TL 10,72%
dogecoinDOGE/TRY
2,99 TL 15,92%

Paylaş

GTA’nın Yapımcısından NFT Kararı

rockstar games ucuncu taraf sunucularda nftleri yasakliyorsdgh

Kripto sektörü çok hızlı bir şekilde gelişme kaydetmeye devam ediyor. Aynı zamanda NFT sektörü de gelişme kaydediyor. GTA’nın yapımcısı Rockstar Games, yeni bir hamle yaptı. Söz konusu bu hamle üçüncü taraf sunucu hizmetlerine NFT yasağı getirmesi oldu. Rockstar Games, özellikle ABD merkezli birçok oyun şirketi, bu kararları almaya başladı.

Rockstar Games’den Üçüncü Taraf Sunuculara NFT Yasağı

Grand Theft Auto, üçüncü taraf çevrimiçi sunucularından NFT’leri yasaklarken Minecraft’ı takip etti. Geliştiriciler, kripto para birimlerini veya NFT’ler gibi kripto varlıklarını entegre edemezler, yaratıcısı Rockstar Games geçen hafta yaptığı açıklamada onayladı.

rockstar games ucuncu taraf sunucularda nftleri yasakliyoradf

Söz konusu bu yasağa göre geliştiriciler artık kripto para birimlerini veya NFT ürünlerini sunuculara entegre edemeyecek. Yeni getirilen kurallar, özellikle rol yapma oyunlarını kapsıyor. Ayrıca şirket, getirilen bu kısıtlamaya rağmen sunucuları desteklediğini belirtti.

Şirket, yeni kısıtlamalara rağmen hala bu sunucuları desteklediğini vurguladı. Ayrıca, diğer Rockstar IP’leri, gerçek dünya markaları, karakterleri, ticari markaları veya müzikleri dahil olmak üzere projedeki diğer IP’lerin içe aktarılmasını veya kötüye kullanılmasını yasakladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala