Google Cloud ile Tezos’tan Web3 Ortaklığı

google cloud ile tezostan web3 ortakligi

Teknoloji devlerinin blockchain ve Web3 projelerine ilgisi artıyor. Dev şirketlerin sağladığı altyapı, sektöre yeni şirketlerin katılımını hızlandırıyor. Microsoft‘un ardından Google’dan da yeni bir iş birliği açıklaması geldi. Google Cloud, Tezos ile Web3 alanında çalışacaklarını duyurdu.

Google ile Tezos Arasında İş Birliği

Teknoloji devi Google’ın bulut bilgi işlem platformu Google Cloud, Tezos ile iş birliği yaptığını duyurdu. Buna göre Google Cloud’un kurumsal müşterileri Web3 uygulamaları oluşturmak için Tezos ağını kullanacak. Google müşterileri, ağ üzerindeki Web3 uygulamalarını doğrulamak ve depolamak için Tezos’tan faydalanacak. Tezos’un desteklediği startup’lar da Google Cloud hizmetlerinden yararlanacak. Google Cloud’dan yapılan açıklamada, Web3 uygulama geliştiricileri için güvenli altyapı sağlama hizmeti verdikleri ifade edildi.

google cloud ile tezostan web3 ortakligi1

Google Cloud’un eylül ayında Axie Infinity’in Ronin ağına node hizmeti sunacağı bildirilmişti. Şirket, ekim ayında Etherum projeleri için blockchain node motorunu başlatmış, kasım ayında ise Solana’da doğrulayıcı olmuştu. Google Cloud daha önce şirketin kripto varlık endüstrisindeki belirli güvenlik riskleri ile uyumlu olduğunu açıklamıştı. Microsoft ise blockchain veri erişimine ihtiyaç duyan işletmeler için bir düğüm hizmeti sunmak üzere Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr ile ortaklık kurmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.074,53 TL 3,89%
ethereumETH/TRY
34.676,24 TL 5,28%
tetherUSDT/TRY
19,16 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.296,81 TL 2,55%
usd-coinUSDC/TRY
19,14 TL 0,20%
xrpXRP/TRY
8,54 TL 5,85%
cardanoADA/TRY
7,09 TL 4,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 4,63%
staked-etherSTETH/TRY
34.540,23 TL 4,99%
matic-networkMATIC/TRY
21,53 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala