GMO Financial, AWR Capital’in Yüzde 10’unu Satın Aldı

76897

Kripto para sektöründe son dönemde çıkan bankacılık krizine rağmen hareketlilik devam ediyor. Özellikle son dönemde kripto sektöründe satın alma işlemleri ile sık sık karşılaşıyoruz. Son olarak GMO Financial Holdings, açıklanmayan miktar için kripto koruma fonu AWR Capital’in yüzde 10’unu satın aldı.

GMO Financial’den AWR Capital Hamlesi

Kripto sektöründe birçok şirket satın alma yoluyla çalışmalarını bir adım öteye taşımaya çalışıyor. Kripto ve döviz marjı ticareti işletmelerinde bir yatırımcı olan GMO Financial Holdings, çok stratejili bir kripto hedge fonu olan AWR Capital’in yüzde 10 hissesini satın aldı. Söz konusu satın alma işleminin maliyeti ise açıklanmadı.

rekabeti sinirlayici anlasma uyumlu eylem kararlar

AWR, Londra merkezli AWR’nin Japonya’nın en büyük döviz ve kripto varlık borsalarından biri olan GMO Financial Holdings’in bir yan kuruluşu olan GMO Coin’de piyasa yapıcı olacağını söyledi.

Öte yandan GMO Financial Holdings COO’su Tomitaka Ishimura konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Yatırımımız, AWR’nin hizmetlerini ve çözümlerini birden fazla varlık sınıfını ve stratejisini kapsayacak şekilde geliştirmesine olanak tanıyacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
602.870,06 TL 3,33%
ethereumETH/TRY
40.701,13 TL 5,73%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.572,73 TL 8,21%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,77%
staked-etherSTETH/TRY
40.640,26 TL 5,76%
cardanoADA/TRY
5,67 TL 23,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,65%
tronTRX/TRY
1,57 TL 13,84%
Bağlantıyı kopyala