bitcoinBTC/TRY
1.275.156,29 TL 4,61%
ethereumETH/TRY
65.368,93 TL 2,20%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.646,04 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
18,05 TL 2,06%
solanaSOL/TRY
1.825,99 TL 4,74%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.324,39 TL 2,15%
cardanoADA/TRY
12,70 TL 9,95%
dogecoinDOGE/TRY
2,93 TL 13,20%

Paylaş

Genesis’e bir dava da Gemini’den geldi

gemini

Kripto para borsası Gemini, Grayscale Bitcoin Trust hisselerinde 1,6 milyar doların kontrolü için Genesis’e dava açtı.

Gemini borsası dijital varlık kredisi veren Genesis’e, Grayscale Bitcoin Trust hisselerindeki 1,6 milyar doların kime ait olduğu konusunda dava açtı.

ABD İflas Mahkemesi New York Güney Bölgesi’nde Cuma günü açılan bir dava, New York merkezli kripto para borsası Gemini’nin Earn programının müşterilerine geri ödeme yapmak için hisselerin kontrolünü yeniden ele geçirmek istediğini gösterdi.

Gemini ve Genesis geçen yıldan beri savaş halindeydi çünkü Genesis bir zamanlar Gemini Earn ürünü için New York borsasına birincil kredi ortağı olarak hizmet vermişti. Gemini Earn, müşterilerin kriptoları üzerinden para iadesi almalarını sağlıyordu.

Ancak kripto borsası FTX’in çöküşünü ve geçen yıl sektöre yayılan etkisini takiben, Genesis para çekme işlemlerini askıya aldı ve Earn müşterileri nakitlerine ne olduğunu merak etmek zorunda kaldı.

Geri almaya çalıştı

Gemini, müşterilerini memnun etmek için parayı geri almaya çalıştı. Cuma günü yapılan başvuruda, “Bugün, Teminat yaklaşık 1,6 milyar dolar değerindedir ve bu miktar her bir Earn Kullanıcısının taleplerini tamamen güvence altına alacak ve karşılayacak bir miktardır.” denildi ve şu ifadeler kaydedildi:

“2022 yazından başlayarak günümüze kadar Genesis, Earn Kullanıcılarına zarar vermek ve Earn Kullanıcılarının dijital varlıklarını geri almalarını engellemek ve geciktirmek için defalarca harekete geçmiştir.”

Genesis, dünyanın en büyük Bitcoin fonu olan Grayscale Bitcoin Trust’ı da kontrol eden kripto devi Digital Currency Group (DCG) tarafından yönetilen birçok şirketten biridir.

Genesis Global Ocak ayında iflas etti ve geçen ay tüm faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Bu ayın başlarında New York Başsavcılığı DCG’ye, iştiraki Genesis Global Capital’e ve kripto borsası Gemini Trust’a dava açarak şirketlerin müşterileri 1,1 milyar dolar dolandırdığını iddia etti.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala