Genesis, İflas Sürecini Kısa Sürede Tamamlamak İstiyor

genesis iflas surecini kisa surede tamamlamak istiyor

Barry Silbert tarafından kurulan Digital Currency Group’un çatısı altında çalışmalarına devam eden Genesis, kısa bir süre önce iflas başvurusunda bulundu. Kripto borç veren Genesis, iflas sürecini hızlı bir sürede tamamlamayı hedefliyor.

Kripto Borç Veren Genesis, Hızlı İflas Süreci Planlıyor

Digital Currency Group’un sahibi olduğu pek çok şirketten birisi olan Genesis Global Holdco LLC, kısa bir süre önce Bölüm 11 iflas koruma başvurusunda bulunmuştu. Şirket başvurusunda bir süredir içinde bulunduğu zor durum sebebiyle bu kararı aldığını açıklamıştı.

Barry Silbert’in kurucusu olduğu Digital Currency Group’un desteklediği bir şirket olan Genesis, New York’ta iflas başvurusunda bulunmuştu. İflas başvurusu dosyalamalarına göre şirket en geç 19 Mayıs 2023 tarihine kadar uygulama umuduyla yeniden bir yapılandırma planını uygulamayı düşünüyor.

genesis iflas surecini kisa surede tamamlamak istiyor 2

Yapılan açıklamada Genesis, varlıklarını satarak gelirini alacaklılarına dağıtacak. Mevcut bir satışın gerçekleşmemesi durumunda ise Genesis, alacaklılarına hisse dağıtacak. Kasım 2019 FTX’in iflas etmesinin ardından bu süreçten en çok etkilenen şirketlerin başında gelen Genesis ve DCG’nin Başkanı Barry Silbert, son zamanlarda kripto para borsası Gemini’nin kurucuları tarafından eleştirilmişti.

Son olarak Genesis’in hızlı iflas planı başarılı olması durumunda, dört aylık yapılandırma Voyager Digital Ltd ve Celsius Network LLC gibi diğer iflas eden kripto şirketleri arasında çok daha hızlı bir süreç olarak gerçekleşecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.134,64 TL 2,25%
ethereumETH/TRY
30.322,26 TL 2,40%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.948,05 TL 3,56%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,32 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,04%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 7,34%
Bağlantıyı kopyala