Genesis, İflas Koruma Başvurusunda Bulundu

genesis iflas basvurusunda bulunduasfdsdfs

Uzun bir süredir zor durumda olan kripto şirketi Genesis bu zor süreçten çıkış için çalışmalar yürütüyordu. Kısa süre önce konu hakkında bilgisi olan kişilerin aktardıklarına göre Genesis, iflas başvurusu belgelerini hazırlamaya başlamıştı. Son olarak çıkan haberlere göre; Genesis iflas başvurusunda bulundu.

Genesis’den İflas Başvurusu

Kripto para birimi kredi kuruluşu Genesis Global Capital’in ana şirketi Genesis Global, 2022’nin en büyük iki sektör çöküşünden sonra Bölüm 11 iflas koruması için başvurdu. Genesis Global ve yan kuruluşları Genesis ve Genesis Global Capital iflas mahkemesine üç gönüllü dilekçe verdi.

genesis iflas basvurusunda bulunduawefs

Risk sermayesi şirketi Digital Currency Group’a ait olan şirketin, alacaklılara 3 milyar dolardan fazla olduğuna inanılan bir meblağ borcu nedeniyle bir süredir iflas başvurusunda bulunmayı düşündüğü bildirildi.

Aktarılanlara göre kripto para borsası Gemini’nin kurucusu olan Winkleboss gibi alacaklıların önceden planlamış iflas başvurusu kapsamında ödemelerin çoğu için bir ila iki yıllık bir süre tanıyacağı belirtildi. Bununla birlikte bekleme karşılığında alacaklılar, Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group’da nakit ödemeler ve hisse alacaklar.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.580,87 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
29.635,54 TL 0,00%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,36%
bnbBNB/TRY
5.748,68 TL 0,80%
xrpXRP/TRY
7,72 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,20 TL 1,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 3,85%
matic-networkMATIC/TRY
20,69 TL 0,00%
Bağlantıyı kopyala