Gemini ile DCG Arasında Sular Durulmuyor

gemini ile dcg arasinda sular durulmuyor istifa cagrisi

Kripto para dünyasında Gemini-DCG arasında yaşanan tartışmada sular durulmuyor. Gemini’nin kurucusu Cameron Winklevoss, Digital Currency Group (DCG) CEO’su Barry Silbert’ın görevden alınması için çağrı yaptı. Winklevoss, DCG’nin yönetim kuruluna yazdığı mektupta CEO Barry Silbert’in şirketi yönetmeye ‘uygun olmadığını’ söyledi.

Cameron Winklevoss, “340 bin Earn kullanıcısı adına hareket eden Gemini, Barry Silbert’in CEO görevinden alınmasını talep ediyor” ifadelerini kullandı.

10 Ocak tarihli mektupta Winklevoss, Silbert ve DCG’nin yan kuruluşu Genesis Global Capital’in Gemini Earn programını kullanan 340 binden fazla kişiyi dolandırdığını iddia etti. Mektupta, Silbert’in DCG’yi yönetmeye uygun olmadığı ve alacaklılara makul bir çözüm bulamadığına vurgu yapıldı. Winklevoss, “Barry Silbert, CEO olarak kaldığı sürece ileriye giden bir yol yok” dedi.

gemini ile dcg arasinda sular durulmuyor istifa cagrisi4
Barry Silbert

Winklevoss’tan DCG’ye ‘Görevden Alma’ Çağrısı

Cameron Winklevoss, 3 Ocak’ta Silbert’a yazdığı açık mektupta, “Genesis’in para çekme işlemlerini durdurmasının üzerinden 47 gün geçti” ifadesini kullanmıştı. Winklevoss, Genesis’in Gemini’ye Earn programına verilen fonlar için 900 milyon dolar borcu bulunduğunu belirtti ve Silbert’e 8 Ocak’a kadar süre verdiğini ifade etmişti.

Diğer yandan ABD Adalet Bakanlığı ve SEC’in DCG ile alt kuruluşu Genesis arasındaki finansal transferleri incelemeye aldığı belirtilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Ekonomi gazeteciliğinde bir ekol olan Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.145,98 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
29.465,23 TL 2,09%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,79 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.733,04 TL 0,72%
xrpXRP/TRY
7,68 TL 0,90%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,18 TL 0,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 0,76%
matic-networkMATIC/TRY
21,26 TL 3,32%
Bağlantıyı kopyala