FTX’in Hack Saldırısına Uğradığı İddia Ediliyor

ftxin hack saldirisina ugradigi iddia ediliyordgg

Bir süredir oldukça zor bir duruma giren FTX, yaşadığı kriz sonrası iflasını açıkladı. FTX ile ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanmaya da devam ediyor. Son olarak çıkan haberelere göre; FTX’in hack saldırısına uğradığı iddia ediliyor. Kullanıcıların web sitesini ve uygulamaları kullanmaması öneriliyor.

FTX Hack Saldırısına mı Uğradı?

Kripto para sektörünün yeniden bulutlu bir havaya bürünmesine neden olan FTX krizi etkisini sürdürüyor. Son olarak FTX’in hacklendiği haberi de ortaya atılmış durumda. Bunun yanında kısa süre sonra FTX, resmi Telegram kanalında saldırıya uğradığını belirterek, kullanıcılara yeni yükseltme yüklememeleri ve tüm FTX uygulamalarını silmeleri talimatını verdi.

FTX Baş Hukuk Müşaviri Ryne Miller, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

FTX saldırıya uğradı. FTX uygulamaları kötü amaçlı yazılımlardır. Onları sil. Sohbet açık. Truva atlarını indirebileceği için FTX sitesine gitmeyin.

Miller akşamın erken saatlerinde “borsalar arasında FTX bakiyelerinin konsolidasyonu ile ilgili cüzdan hareketleriyle ilgili anormallikleri araştırdığını” paylaştı. Ayrıca birçok FTX cüzdan sahibi de FTX.com ve FTX US cüzdanlarında 0 bakiye gördüklerini bildiriyor. FTX’in API’si çalışmıyor gibi görünüyor,

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.572,55 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
22.622,05 TL 0,24%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.797,18 TL 0,85%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
7,46 TL 0,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 13,37%
cardanoADA/TRY
5,92 TL 0,49%
matic-networkMATIC/TRY
15,99 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala