bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,080.97 0.27%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,513.41 0.09%
bnb
BNB (BNB) $ 595.05 0.16%
solana
Solana (SOL) $ 174.04 2.66%
xrp
XRP (XRP) $ 0.59095 2.47%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.43554 1.67%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.133797 6.61%

FTX, milyonlarca doları geri istedi

FTX yardim paralarini da geri istedi333

İflas eden kripto borsası FTX‘in varlıklarını geri almaya yönelik çalışmaları sürüyor. Şirket, iflastan önce taşınan 21 milyon doları geri almak için LayerZero Labs’a dava açtı. Şirket, sponsorluk anlaşmaları karşılığında Shaq, Naomi Osaka, David Ortiz ve Miami Heat’e ödenen paraların da peşine düştü.

FTX Avrupada 323 milyon dolarin pesine dustu

FTX, sponsorluk ödemelerinin peşinde!

FTX, bazı pazarlama ve sponsorluk ödemelerinin arkasındaki isim ve rakamları ortaya çıkardı. Listede ünlü sporcular ve spor kuruluşlarının yanı sıra çok çeşitli diğer kişi ve kurumlar da yer aldı.

Borsanın mevcut yönetiminin mahkemeye sunduğu raporda Shaquille O’Neal, Naomi Osaka, David Ortiz ve Trevor Lawrence ile MLB ve NBA’den Miami Heat ve Golden State Warriors gibi kuruluşlara yapılan milyonlarca dolarlık ödemeler sıralandı. Listede Coachella, Gamestop, Kevin O’Leary ve başka şirketler de yer aldı. Raporda, ödemelerin çeşitli reklam ve sponsorluk anlaşmaları çerçevesinde yapıldığı ifade edildi.

Rapora göre Shaquille O’Neal’e 750 bin dolar, tenisçi Naomi Osaka’ya 300 bin dolar, eski beyzbol yıldızı David Ortiz’e 270 bin dolardan fazla ödeme yapıldı. Golden State Warriors’a yapılan yaklaşık 420 bin dolar ve Miami Heat’e yapılan çeşitli ödemelerin de 250 bin doların üzerinde olduğu kaydedildi.

FTX‘in ödenen milyonlarca doları geri alınıp alamayacağını araştırdığı aktarıldı. Dosyada, ön ödemelerden ne kadarın geri alınıp alınamayacağının belirsiz olduğu ifade edildi. Diğer taraftan borsa, LayerZero Labs’e aktarılan 21 milyon dolarlık fonu geri almak amacıyla dava açtı. Borsa, iflastan önce gerçekleşen transferin yasadışı olduğunu iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Etiketler:
btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala