Fransız Politikacıdan Kripto Para İçin Vergi Önerisi

fransiz politikacidan vergi önerisi

Fransız politikacı Pierre Person, Fransa’daki kripto para vergilerini basitleştirme planını paylaştı. Dijital varlıkların fiat para birimlerine dönüştürülmesi gerektiğinden, kripto ile mal veya hizmetler için ödeme yapmak genellikle bir vergi yükümlülüğü oluşturuyor. Fransız politikacı ise bu noktaya değiniyor.

Person, PayPal ve Visa gibi şirketlerin aktif olarak kripto ekonomisinin bir parçası haline geldiği göz önüne alındığında, toplamları 3.000 euroyu geçmezse kripto ödemelerini vergilendirmemeyi önerdi. Bu, insanların vergiye tabi bir olay yaratmadan popüler kripto kartlarının veya diğer hizmetlerin yardımıyla dijital varlıkları harcayabilecekleri anlamına geliyor.

fransiz-politikacidan-kripto-para-icin-basitlestirilmis-vergi-onerisi

Fransız Politikacıdan 3.000 Euro Kripto Para Vergi Muafiyeti Önerisi

Politikacı ayrıca, Fransa’nın kripto para birimi endüstrisi için çekiciliğini korumak için net sermaye kayıplarının 10 yıla kadar bir süre boyunca taşınmasına izin vermeyi öneriyor.

Bunun da ötesinde Fransız polikitacı, kripto şirketlerini kripto işlemleri gerçekleştirdikten sonra vergi ödemekten muaf tutmaya ve şu anda gri bir alanda bulunan NFT’ler için özel bir vergi rejimi oluşturmak gerektiğine inanıyor.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘un en yakın müttefiklerinden biri olarak kabul edilen politikacı, bu ayın başlarında Cumhurbaşkanının genel sekreter yardımcısı olarak istifa etmeden önce La République en Marche partisi içindeki en etkili kişilerden biriydi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 566.053,59 TL 1,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.788,17 TL 0,52%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.347,42 TL 1,01%
tether
Tether (USDT) 9,30 TL 0,46%
cardano
Cardano (ADA) 20,07 TL 0,86%
xrp
XRP (XRP) 10,49 TL 0,04%
solana
Solana (SOL) 1.521,35 TL 3,57%
polkadot
Polkadot (DOT) 388,39 TL 0,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,30 TL 0,27%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,22 TL 1,38%
Copy link
Powered by Social Snap