bitcoinBTC/TRY
722.453,49 TL 0,56%
ethereumETH/TRY
43.333,38 TL 1,05%
tetherUSDT/TRY
27,12 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.713,19 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 1,28%
usd-coinUSDC/TRY
27,11 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.337,18 TL 1,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,15%
solanaSOL/TRY
530,99 TL 0,71%

Paylaş

First Republic Bank Hisseleri Yüzde 64 Oranında Geriledi

image 1198926113

ABD merkezli bankaların arka arkaya iflas etmesinin ardından birçok şirket bu durumdan olumsuz etkilendi. Çıkan son haberlere göre; ABD’li bankalardaki batma serüveni hisselere satış getiriyor. ABD borsalarında seans öncesi işlemlerde First Republic Bank hisseleri yüzde 64 oranında geriledi.

First Republic Bank Hisselerinde Sert Düşüş Yaşandı

ABD’de Silikon Vadisi Bankası (SVB) ve Signature Bank’ın iflaslarının yarattığı olumsuz havanın etkisiyle First Republic Bank hisseleri seans öncesi işlemlerde yüzde 64 değer kaybetti.  ABD’de Silikon Vadisi Bankası (SVB) ve Signature Bank‘ın iflaslarının yarattığı olumsuz havanın etkisiyle First Republic Bank hisseleri seans öncesi işlemlerde yüzde 64 değer kaybetti. 

Banka, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Banka, JPMorgan Chase ve Fed’den sağlanan ek likiditeyle birlikte finansal pozisyonunu daha da çeşitlendirdi ve güçlendirdi.

Ayrcıca bankanın hissesi cuma günü de yüzde 50 oranında düşmüştü. Bankanın yaptığı açıklamaya göre, JP Morgan Chase ve Fed’den sağlanan ek likiditeyle birlikte finansal pozisyon daha güçlendi denilmişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala