FIFA Web3 Tabanlı 4 Farklı Oyun Tanıttı

FIFA Web3 Tabanli 4 Farkli Oyun Tanitti

Web3 felsefesi ve bünyesinde bulunan yeni nesil teknolojiler günden güne büyümeye devam ediyor. Bir taraftan şirketler yeni yatırımlarını hızlandırırken diğer taraftan yeni nesil projeler piyasa sürülmeye devam ediyor. Tabii bu projeleri sadece yeni nesil şirketlerden değil büyük kurumsal şirketlerden de görüyoruz. Öyle ki FIFA, Katar 2022 FIFA Dünya Kupası öncesinde daha geniş bir taraftara erişmek için geleceğe odaklı 4 yeni Web3 oyunu tanıttı.

FIFA Web3 Tabanli 4 Farkli Oyun Tanitti

FIFA’dan Web3 Tabanlı 4 Farklı Oyun Projesi

Web3 günümüzün en popüler tanımlarından birisi. Hem NFT hem de metaverse alanında adını sık sık duyduğumuz bu kalıp birçok GameFi projesinin de yakıt kaynağı. Öyle ki yatırımcılar bu tarz projelere deyim yerindeyse para akıtıyorlar. Doğal olarak bu tür projelerin kitlelere ulaşmak açısından sağladığı kolaylıkla bir hayli önemli. FIFA da bunu kullanmak istiyor olacak ki Katar 2022 Dünya Kupası öncesi tüm kartlarını ortaya serdi.

Tümü Web3 ve dijital katılımın geleceği düşünülerek tasarlanan yeni oyun entegrasyonları, turnuva boyunca oynanabilir olacak ve her biri futbol turnuvası ile etkileşime girebilecek.

AI League, AI kontrollü karakterler arasında oynanan, eğlenceli ve taktik anlarda oyuncu girişi yapılan 4’e 4 sıradan bir futbol oyunudur. Oyuncular, AI ekiplerinin koçu ve sahibi olarak hareket eder ve güçlendirmeler ve eğitim yoluyla yeteneklerini geliştirebiliyor.

Upland, oyuncuların sanal mülkler alıp satabilecekleri, gerçek dünyaya eşlenmiş Blockchain tabanlı bir metaverse projesi olarak karşımıza çıkıyor.

Matchday, futbol kartlarına dayalı, gündelik sosyal tahmin oyunu aracılığıyla futbol fandom tarzını Web3 ile harmanlıyor.

Phygtl, web3 tabanlı bir futbol oyun ve mobil uygulamasına sahip. Kullanıcılar yeni kartlar üreten dijital ödüller ile birlikte takım yaratma misyonuna sahipler.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.726,08 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
33.675,97 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.241,45 TL 2,46%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 0,44%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 1,62%
staked-etherSTETH/TRY
33.589,56 TL 2,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 2,47%
Bağlantıyı kopyala