bitcoinBTC/TRY
1.228.561,76 TL 3,00%
ethereumETH/TRY
65.111,43 TL 3,75%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.830,52 TL 1,32%
xrpXRP/TRY
18,14 TL 4,41%
solanaSOL/TRY
2.019,57 TL 2,90%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.080,45 TL 3,72%
cardanoADA/TRY
16,11 TL 5,54%
dogecoinDOGE/TRY
2,87 TL 0,91%

Paylaş

Ferrari’den kripto hamlesi

ferrari

Lüks otomobil devi Ferrari, ABD’de kripto para ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. Şirket, müşterilerin ve bayilerin kripto para ile ödeme için yüksek talep gösterdiğini bildirdi. Otomobil üreticisi, Avrupa’da da kripto ödemelerini kabul etmeyi planladığını ifade etti.

ferrari

Ferrari, ABD’de kripto ödemelerini kabul edecek

Lüks otomobil devinden kripto hamlesi geldi. Ferrari, ABD’de kripto ödemelerini kabul edecek. Şirket, Avrupa’da da benzer bir uygulamayı hayata geçirecek.

Reuters’in haberine göre, Ferrari’nin Pazarlama ve Ticaret Müdürü Enrico Galliera, lüks otomobil markasının niyetlerini doğruladı. Ferrari, kararın çok sayıda müşterinin kripto ile ödeme talebinde bulunduğu için alındığını bildirdi. Kararda piyasa ve bayi taleplerinin etkili olduğu aktarıldı.

Galliera, Ferrari’nin kripto ödemeleri yoluyla satmayı beklediği otomobil sayısını belirtmemiş olsa da, otomobil üreticisinin güçlü sipariş portföyünün 2025 yılına kadar tamamen rezerve edildiğini aktardı. Şirketin potansiyel alıcılarla bağlantı kurmak için genişleyen pazarı test etmeyi amaçladığı kaydedildi.

Lüks otomobil üreticisi, 2024’ün ilk çeyreğine kadar Avrupa’da kripto para ödemelerini kabul etmeyi planlıyor. Avrupa’nın ardından diğer kripto dostu bölgelere genişleme hedefleniyor.

ABD’deki ilk aşama için Ferrari’nin BitPay ile ortaklık kurduğu bildirildi. Bu iş birliği Bitcoin, Ether ve USD Coin cinsinden işlemlere olanak sağlayacak.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala