FBI, EminiFX’in CEO’su Eddy Alexandre’ı Tutukladı

fbi eminifxin ceosu eddy alexandrei tutukladi

New York merkezli kripto para şirketi EminiFX’in CEO’su Eddy Alexandre, FBI tarafından tutuklandı. Alexandre, 59 milyon dolarlık bir dolandırıcılık planını yürütmekle suçlanıyor.

FBI, EminiFX CEO’sunu Yakaladı

Manhattan federal mahkemesine yapılan bir suç duyurusunda, EminiFX CEO’su Eddy Alexandre‘nin Eylül 2021 ile Mayıs 2022 arasında platform üzerinden yanlış beyanlarda bulunarak yüzlerce bireysel yatırımcıdan fon talep ettiği bilgisi yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan avukat Damian Williams, “Eddy Alexandre’ın, EminiFx adlı kendi tescilli ticaret platformu aracılığıyla devasa pasif gelir getirileri vaat ederek müşterilerini 59 milyon doların üzerinde yatırım yapmaya teşvik ettiği iddia ediliyor” diyerek olayı özetledi.

fbi eminifxin ceosu eddy alexandrei tutukladi 2
Eddy Alexandre

FBI Sorumlu Direktör Yardımcısı Michael J. Driscoll ise şunları söyledi:

“Alexandre, ifşa etmeyi reddettiği yeni bir teknolojiyi kullanarak ticaret platformu aracılığıyla haftalık yüzde 5’lik getiriyi ‘garanti ettiği’ farkında olmayan yatırımcılardan milyonlarca dolar talep etti”

Alexandre ise bu teknolojiden ‘ticari sır’ olarak bahsediyordu ve yatırımcılara teknolojinin tam olarak ne olduğunu hiçbir zaman söylemedi. Williams ise gerçekte böyle bir teknoloji olmadığını söylüyor.

Şikayette Alexandre’ın çoğunu kaybettiği paranın çok az bir kısmına yatırım yaptığı ve çoğunu lüks eşyalar satın almak için kendi kişisel hesaplarına aktardığı yönünde suçlamalar da yer alıyor.

Şimdilerde Alexandre, toplamda 30 yıl hapis cezasına çarptırılabilecek elektronik dolandırıcılık ve emtia dolandırıcılığıyla suçlanıyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
338.452,83 TL 0,43%
ethereumETH/TRY
18.603,77 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
16,66 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
16,64 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
3.690,23 TL 4,62%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
5,55 TL 2,19%
cardanoADA/TRY
7,87 TL 0,26%
solanaSOL/TRY
580,99 TL 3,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,18 TL 5,44%
Bağlantıyı kopyala