Fantom, Merkeziyetsiz Finansman Sistemini Tanıttı

Fantom FTM Neden Yukseliyor 4 Agustos 2022

Kripto para piyasası Genesis’in iflası sonrası hareketli dönemden geçerken, kripto odaklı şirketler bu alandaki çalışmalarından geri kalmıyor. Son olarak Fantom, yeni projeleri finanse etmek için ekosistem kasası olarak adlandırılan merkeziyetsiz fonlama sistemini tanıttı.

Fantom, Merkeziyetsiz Fonlama Sistemini Piyasaya Sürüyor

Layer 1Blockchain’i Fantom, topluluk odaklı bir yönetişim süreci aracılığıyla blok zinciri projelerini finanse etmeyi amaçlayan merkeziyetsiz bir finansman mekanizması başlattı. Fantom ekosistem kasası olarak adlandırılan bu mekanizma projelere Fantom’da dApp’ler oluşturma çabalarında finansman sağlama fırsatı sunuyor. Bunun yanında geliştiricilerin aracılara veya dış finansman kaynaklarına güvenmeden sermaye elde edebilmeleri için etkili bir yol sağlıyor.

fantom merkeziyetsiz finansman sistemini tanittiadffge

Ekosistem kasası, sadece FTM stakerları tarafından kontrol edilen blok zincirinin yerel varlığı olan FTM’de blok zincirinde ödenen işlem ücretlerinin yüzde 10’unu alacak.

Ödemeler, otomatik bir kripto ödeme hizmeti olan Llamapay kullanılarak dağıtılacak. Yalnızca başvuruda verilen cüzdan adreslerine ödeme yapılacaktır. Talep edilebilecek maksimum miktar, başvuru sırasında kasadaki toplam Fantom token arzına eşit olacaklarını duyurdu.

Bunun yanında şu anda bu kasa yaklaşık 69.000 FTM tokenı tutuyor. Yani yaklaşık 20.000 dolar değerinde.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.640,59 TL 1,11%
ethereumETH/TRY
31.123,60 TL 1,49%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.188,36 TL 0,74%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,62 TL 1,78%
binance-usdBUSD/TRY
18,84 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 2,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 1,56%
matic-networkMATIC/TRY
22,96 TL 1,92%
Bağlantıyı kopyala