Eski CFTC Başkanı: SEC, Do Kwon’u Dava Etmekle Haklı

eski cftc baskani sec do kwonu dava etmekle hakliassdf

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında yaşanan Terra Blockchain çöküşü kripto sektöründe pek çok şirketin zarar görmesine neden oldu. Terra’nın çöküşü sonrasında kripto sektörü yaralarını henüz yeni yeni sarmaya başlarken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Terra Blockchain’in arkasında şirket olan Terraform ve kurucusu Do Kwon için soruşturma başlatmıştı.

Eski CFTC Başkanı SEC’in Do Kwon’u Dava Etmekle Haklı Olduğunu Söyledi

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı Timothy Massad, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) stablecoin ihraççısı Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon’un peşinden gitmekte haklı olduğunu söyledi.

eski cftc baskani sec do kwonu dava etmekle haklierergdf

Harvard Üniversitesi’nin Kennedy Devlet Okulu’nda araştırma görevlisi olan Massad, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

SEC, bu suçlamaları yapmakta kesinlikle haklıydı. İnsanlardan yüzde 19 ila yüzde 20 getiri vaat eden bir yatırım yapmalarını istediğinizde, bu bir teminattır.

SEC, Singapur merkezli kripto şirketi ve Kwon’a karşı yatırımcıları terraUSD (UST) algoritmik stablecoin hakkında yanılttıklarını iddia ederek şikayette bulundu. Şikayete göre Terra ve Kwon dolandırıcılık, kayıt dışı menkul kıymet satışı ve kayıt dışı menkul kıymet bazlı takas satışı gerçekleştirdi. Terra ekosistemi, 2022’nin ortalarında çöktü ve ardından kripto sektöründe yankılar hissedildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala