En Çok Ziyaret Edilen Kripto Borsaları – Aralık 2021

en cok ziyaret edilen kripto borsalari aralik 2021

Her ay olduğu gibi ICO Analytics, en çok ziyaret edilen kripto borsaları Aralık 2021 listesini yayımladı. Genellikle her ay ziyaretçi sayılarının yükseldiğini görüyorduk. Fakat, geçen ay işler değişti. Listede yer alan 20 borsanın sadece 5 tanesi Aralık 2021’i yükselişle kapattı. Tabii ki buna rağmen Binance, listenin ilk sırasında konumlandı. İlk 3 de değişmedi.

En Çok Ziyaret Edilen Kripto Borsaları – Aralık 2021

Kasım ayındaki istatistikleri hatırladığımızda Binance’in lider olduğunu görüyoruz. Aralıkta da bu değişmedi. Ancak bu kez Binance‘in aylık ziyaretçi sayısı kasım ayına göre yüzde 17 geriledi. Ay boyu Binance 156 milyon ziyaretçi aldı. Kasım ayında ise bu sayı 188 milyondu.

Listenin ikinci sırasında ise 85 milyonluk ziyaretçi sayısıyla Coinbase yer alıyor. Coinbase’in aylık ziyaretçi sayısı da kasım ayına göre yüzde 21 geriledi.

Üçünlük koltuğunda ise Gate.io oturuyor. Platformun aylık ziyaretçi sayısı yüzde 27 oranında azalarak 28 milyon seviyesine indi. Kasım 2021’de bu sayı 28 milyondu.

Dördüncü sıradaki PancakeSwap‘in ziyaretçi sayısı ise yüzde 23 azaldı. Ay boyu PancakeSwap, 27 milyon ziyaretçi aldı. Platformun kasım ayındaki ziyaretçi sayısı 35 milyonun üzerindeydi.

Beşinci sıranın Kasım 2021’e göre el değiştirdiğini görüyoruz. Kasım ayında 30 milyonluk ziyaretçi sayısıyla beşinci olan Kucoin, 23 milyon ziyaretçiyle Aralık 2021’de yedinci sıraya geriledi. Belinci sıranın sahibi ise 27 milyon ile Bybit oldu. Bybit’in ziyaretçi syısı bir önceki aya göre yüzde 7 gerilese de Kucoin’i yerinden etmeyi başardı.

Altıncı sırada yer alan FTX’i, yedinci sırada Kucoin, sekizinci sırada Crypto.com, dokuzuncu sırada WhileBIT, onuncu sırada ise UpBit takip ediyor.

ICO Analytics‘in listesini aşağıda görebilirsiniz.

en cok ziyaret edilen kripto borsalari aralik 2021 2
Kaynak: ICO Analytics
Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.462,79 TL 3,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.549,00 TL 6,94%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.930,11 TL 5,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,66%
solana
Solana (SOL) 1.273,00 TL 15,75%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 7,06%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,95 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,11 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala