Emre Aydın İlk NFT Şarkısını Yayınladı

emre aydin ilk nft sarkisini yayinladi

Popüler şarkıcı Emre Aydın, Twitter üzerinden takipçilerine “#nft formatındaki ilk şarkım yayında!” başlığıyla yaptığı bir paylaşım ile ilk NFT şarkısını yayınladığını açıkladı. Aydın’ın şarkısı “Ratatan”, OpenSea üzerinden alıcılarını bekliyor.

emre-aydin-ilk-nft-sarkisini-yayinladi

OpenSea üzerinden 1 Ekim saat 23.30’da şarkısını NFT olarak basan Emre Aydın, ilk teklifini bozkarakasli isimli bir kullanıcıdan aldı. Kullanıcı NFT esere 0.04 ETH teklifte bulundu. Ancak Emre Aydın, eseri 1 saat sonra 1.9 ETH’den listeledi. Emre Aydın’ın 1.9 Ethereum’luk listeleme fiyatı haberimiz yazımı itibarıyla 8,259 dolara tekabül ediyor.

Emre aydin ilk nftsini yayinladi

Emre Aydın İlk NFT Şarkısını OpenSea Üzerinden Yayınladı

Emre Aydın, şarkısını NFT olarak piyasaya süren ilk şarkıcı değil. Daha önce Eminem ve Grimes gibi ünlü isimler eserlerini NFT olarak basıp satmıştı.

Son dönemde hızla artan popülaritesiyle NFT’ler sanatçılarında odağına takılmış durumda. Dünya çapında birçok sanatçı eserleri NFT platformlarında satışa çıkartmaya başladı. Özellikle yakın dönemde Cem Yılmaz’ın çizdiği resimlerin NFT’leri oldukça dikkat çekmişti.

Diğer taraftan Eminem adlı rapçinin NFT şarkısı “Tools of the Trade” ve “Still D.G.A.F.”‘ın 50 baskısını 5.000’er dolardan satılığa çıkartmıştı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala