Elon Musk, Twitter Satın Alma Anlaşmasını İptal Etti

elon musk twitter satin alma anlasmasini iptal etti

Başarılı girişimci Elon Musk, geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için girişimlerde bulunduğunu açıklamıştı. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma girişimi ilk olarak Twitter yönetimi tarafından sıcak bakılmasa da sonrasında her iki taraf satın alma konusunda anlaşmıştı. Twitter’ı kısa bir süre önce satın aldığını açıklayan Elon Musk, Twitter satın alma anlaşmasını iptal ettiğini belirtti.

Elon Musk Twitter’ı Satın Almayacak

Sosyal medya platformu Twitter’ı daha öncesinde 44 milyar dolara satın almak için bir anlaşma yapan Elon Musk, Twitter satın alma anlaşmasını iptal ettiğini duyurdu. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderilen bir dosyaya göre sosyal medya platformu Twitter’ı satın almaktan vazgeçti.

elon musk twitter satin alma anlasmasini iptal etti 2

Musk, Nisan 2022’de sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için bir teklifte bulunmuş ancak o zamandan beri yapmış olduğu yorumlar, Twitter satın alımı ile ilgili belirsizlikleri devam ettirmişti. Musk’ın avukatları, firmayı Musk’ın kalan tüm hisseleri satın almasını ve platformun tamamen sahibi olmasını sağlayacak olan birleşme anlaşmasını feshedebileceği konusunda geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapmıştı. Elon Musk’ın avukatları tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Elon Musk, birleşme anlaşmasını iptal ediyor çünkü Twitter bu anlaşmanın pek çok hükmünü esaslı bir şekilde ihlal ediyor. Elon Musk’ın birleşme anlaşmasına girerken dayandığı yanlış ve yanıltıcı beyanlar bulunuyor ve bu da olumsuz etkilere neden olabilir.

Elon Musk daha öncesinde 100 milyon takipçisinin olduğu sosyal medya platformunda yüzde 9.2 hisse satın almıştı. Twitter’ın geri kalan hisselerinin satın alımı için hisse başına 54.20 dolar teklif eden Elon Musk’ın bu teklifi, Twitter yönetim kurulu tarafından Haziran 2022’de kabul edilmişti. SEC dosyasına göre Twitter, Elon Musk’a sağlamayı belirttiği bazı verileri sağlamadı ve daha sonrasında bu verileri sağlayacağını reddetti. Musk Mayıs 2022’de Twitter satın alma anlaşmasını geçici olarak askıya aldığını dile getirmişti. Gelinen bu noktada artık Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma konusunda herhangi bir isteğinin ya da teklifinin olmadığını söyleyebiliriz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala