Elon Musk, Bitcoin ile İlgili Açıklamada Bulundu

elon musk bitcoin ile ilgili aciklamada bulunduadd

Twitter’ı satın almasıyla beraber bir süredir gündemde olan Tesla CEO’su Elon Musk, bu kez lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili yaptığı açıklaması ile gözleri üzerine topladı. Çıkan haberlere göre Elon Musk, Bitcoin hakkında dikkat çekici bir açıklama yaptı.

Elon Musk, Bitcoin Hakkında Konuştu

Genel olarak popüler meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) için söylemlerde bulunan Musk, bu kez Bitcoin için görüşlerini paylaştı. Twitter’ın patronu Musk, “Bitcoin başaracak, ancak uzun bir kış olabilir” dedi.

Elon Musk söz konusu paylaşımı Twitter hesabı üzerinden şu şekilde paylaştı:

Söz konusu açıklama, Bitcoin’in son 12 ayda 69.000 dolardan 16.000 dolara düştüğüne ve bir yıl içinde nerede olabileceğine dair bir soruyla başladı. Ayrıca bir kullanıcının Dogecoin (DOGE) ile ilgili esprili sorusuna yanıt veren Musk, memecoin için de aynı şeyi düşündüğünü açıkça ortaya koydu.

Twitter’ın satın alınmasıyla Musk, kripto para birimleri tartışmasına belirgin şekilde daha fazla dahil oldu. Musk, belki de yılın en büyük kripto konusu olan büyük kripto borsası FTX’in çöküşünde de fikir beyan etmekten kaçınmadı. Musk, Twitter üzerinden aktif bir iletişim kuruyor. Popüler sosyal medya platformunun yeni patronu, özellikle FTX olaylarına değinmeden edemedi. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) hakkında yapılan paylaşımlarda Musk, kinayeli yanıtlar verdi.

Ayrıca Musk, SBF‘nin ABD seçimlerinde demokratları desteklemesine de değindi. Tüm bu süreçlerde aktif bir iletişim halinde olan Musk, Bitcoin hakkında da görüşlerini paylaştı.


Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.339,44 TL 1,72%
ethereumETH/TRY
29.836,60 TL 1,97%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
18,87 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.827,77 TL 2,57%
xrpXRP/TRY
7,58 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,85 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,19 TL 2,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 1,27%
matic-networkMATIC/TRY
21,07 TL 4,67%
Bağlantıyı kopyala