El Salvador, Bitcoin Kârı ile Hayvan Hastanesi İnşa Edecek

el salvador bitcoin kari ile hayvan hastanesi insa edecek 1

El Salvador’da Bitcoin’in yasallaşmasından sonra ülke, kripto varlık dünyasında gündemden düşmüyor. Özellikle El Salvador Başkanı Nayib Bukele, attığı tweetlerle dikkatleri üzerine çekiyor. Önemli bir takipçi kitlesine sahip olan Bukele, yine bir duyuru ile gündeme geldi. Bu duyuruya göre, ülkede, Bitcoin kârı ile hayvan hastanesi kurulacak.

El Salvador’da Bitcoin kârı ile Hayvan Hastanesi Yapılacak

El Salvador Nayib Bukele, Bitcoin operasyonlarından elde edilen 4 milyon dolarlık kazancın bir kısmının hayvan hastanesi inşa etmek için kullanılacağını açıkladı. Konuyla ilgili duyuruyu yine Twitter hesabından yapan Bukele, hiçbir BTC’nin satılmadığına, sadece kârlı kısmının kullanıldığına da dikkat çekti. İlgili tweeti aşağıda görebilirsiniz.

BTC fiyatı, El Salvador’un kripto varlığı yasallaştırmasından sonra neredeyse yüzde 10 değer kaybetmişti. Ancak, geçen hafta BTC, yüzde 30’dan fazla artarak mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesine geldi.

Bukele, inşa edilecek olan kliniğin temel ve acil bakım ile rehabilitasyon için hizmet vereceğini söyledi.

el salvador bitcoin kari ile hayvan hastanesi insa edecek 2

Ülkenin BTC kârı ile yeni yatırımlar yapıp yapmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Hatırlayacağınız gibi El Salvador’un elinde 700 BTC bulunuyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 537.729,93 TL 3,26%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.225,90 TL 1,47%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.169,55 TL 3,78%
cardano
Cardano (ADA) 19,50 TL 1,26%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,18%
xrp
XRP (XRP) 10,11 TL 1,52%
solana
Solana (SOL) 1.425,29 TL 2,80%
polkadot
Polkadot (DOT) 360,61 TL 3,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,02 TL 0,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,06 TL 3,80%
Copy link
Powered by Social Snap