Dubai Kripto Düzenlemelerini Yıl Sonuna Kadar Bitirmek İstiyor

Dubai Kripto Duzenlemelerini Yil Sonunda Bitmek Istiyor1

Kripto para düzenlemeleri konusunda küresel bir telaş söz konusu. Bunun arkasındaki en büyük sebep de trilyon dolarlık bir sektörün halen belirli çerçevelerce korunmaması. Bu noktada her ülke kendi içerisinde belirli politikalar üzerinde çalışıyor. Dubai ise bu alanda en çok yatırım yapan ülkelerden biri. Birçok kripto şirketine çeşitli teşvik ve lisanslar aracılığı ile destek sunan Dubai, kripto çerçevesini ise yıl sonuna kadar tamamlamayı vadediyor.

Dubai Kripto Duzenlemelerini Yil Sonunda Bitmek Istiyor 21

Dubai Kripto Düzenlemelerini Yıl Sonunda Kadar Tamamlamak İstiyor

Kripto varlıklar günümüzde birçok alanda hizmet veriyor. Merkezindeki Blockchain teknolojisi ile günden güne daha çok alanda kullanılan kriptolar, lojistikten finansa, uluslararası ödemelerden eğlenceye kadar birçok alanda hizmet veriyor. Ancak kripto, hâlen kesin bir çerçeveye veya tanıma sahip değil. Doğal olarak bu durum, hem kurumsal yatırımcıların hem de genel kullanıcıların çekincelerinin artmasına neden oluyor. Dubai gibi ülkeler ise bu alanda hızlı bir düzenleme çalışmasına girmiş durumda.

Dubai’nin sektör için özel olarak yetkilendirdiği düzenleyici Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA), şirketlerin ürün oluşturmak veya piyasaya sürmek için kullanabilecekleri kapsamlı bir düzenleyici çerçeve henüz yayınlamadı. Ancak düzenleyici, yerel şirketlere, çerçevenin yıl sonuna kadar geleceğine dair güvence verdi. Bu da şirketlerin geleceğe yönelik planlama yaparken daha rahat hareket etmesine olanak tanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.970,09 TL 1,35%
ethereumETH/TRY
24.085,03 TL 2,44%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.500,40 TL 0,97%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,19%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
7,33 TL 0,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
6,07 TL 0,76%
matic-networkMATIC/TRY
17,34 TL 1,56%
Bağlantıyı kopyala