Dogecoin’in Kurucusu Dayanaksız Kripto Birimlerini Eleştirdi

Dogecoinin Kurucusu Dayanaksiz Kripto Birimlerini Eleştirdi

Kripto para sektörü son dönemde oldukça kritik bir dönemden geçiyor. Hızlı bir şekilde şirketler tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilen kripto varlıklar, aynı zamanda diğer kullanım alanlarında da kendilerini geliştiriyor. Ancak bu durum beraberinde art niyetli kripto projelerinin de sayısını artmış durumda. Son olarak meme token Dogecoin‘in kurucusu Billy Markus da Twitter üzerinden bu durumu eleştirdi.

Dogecoin’in Kurucusu: Kripto Para Birimlerinin Yüzde 95’i Dolandırıcılık

Kripto para sektörü oldukça büyük ve hızlı gelişen bir sektör. Şirketler kripto odaklı yatırımlarını artırırken, küresel olarak düzenleme çalışmaları da hızlanmış durumda. Ancak son dönemde yaşanan LUNA ve UST krizi gibi yatırımcıları oldukça zora sokan olaylar yaşanabildiği gibi, rug pull dolandırıcılarının da sayısı artmış durumda. Bu yüzden dikkat çeken bir şekilde kripto para birimlerinin yüzde 95’inin dolandırıcılık olduğunu söyleyen Billy Markus, bu durumun değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Ancak Twitter topluluğu tarafından Dogecoin’in çıkış noktası hatırlatılan Markus, kullanıcılar tarafından sayısız dolandırıcılık parası üreten anlamsız bir kripto para biriminin kurucularından olduğu için Markus’u öz farkındalıktan yoksun olmakla suçladı.

Bunun üzerine tweetine ekleme yapan Dogecoin’in Kurucusu Markus, bu şekilde eleştiri yapanların da bu kripto dolandırıcılarının bir parçası olduğunu belirtti.  

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
314.822,78 TL 7,22%
ethereumETH/TRY
17.096,15 TL 8,23%
tetherUSDT/TRY
16,73 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,70 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
3.542,25 TL 4,35%
binance-usdBUSD/TRY
16,70 TL 0,23%
xrpXRP/TRY
5,37 TL 3,49%
cardanoADA/TRY
7,41 TL 5,72%
solanaSOL/TRY
533,27 TL 6,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,06 TL 9,67%
Bağlantıyı kopyala