DeFi Protokolü Railgun, Mobil Cüzdan Uygulamasını Başlattı

defi protokolu railgun mobil cuzdan uygulamasini baslatti

Kripto para dünyasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kripto platformları, yeni uygulamalar ekleyerek gelişiyor, büyüyor. Özellikle protokoller bu konuda bayrağı en önde taşıyor. DeFi protokolü Railgun de bunlardan biri. Railgun, mobil cüzdan uygulamasını başlattığını duyurdu.

Railgun, Mobil Cüzdan Uygulamasını Kullanıma Sundu

Merkeziyetsiz finans (DeFi) gizlilik protokolü Railgun, kullanıcıların Ethereum Blockchain ağında özel olarak DeFi faaliyetlerini gerçekleştirmelerini sağlayan Railway Cüzdanı mobil uygulamasını başlattı.

defi protokolu railgun mobil cuzdan uygulamasini baslatti

Railway Cüzdanı, kullanıcıların işlem geçmişlerini koruyor ve Etherscan gibi araçlarla takip edilmeyi önleyerek, kullanıcıların merkeziyetsiz borsalar (DEX’ler), merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) ve likidite provizyonları ile özel olarak etkileşime girmesine olanak tanıyor. Bu mobil cüzdan, hem Apple’ın iOS sistemi hem de Android ile uyumluluk gösteriyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Railgun kurucu ortağı Alan Scott, DeFi alanının genişlemeye devam ettiğini ve geliştiricilerin etkili gizlilik uygulamaları oluşturmasını önemli bulduğunu söyledi. Alan Scott, CoinDesk‘e şöyle konuştu:

Finansın geleceği DeFi olacaksa, sadece tüketiciyi koruma açısından bir gizlilik altyapısının olması gerekiyor.

Layer 1 uygulaması olarak Railgun Cüzdanı, Railgun’un açık kaynak kodunu kullanmanın yanı sıra Ethereum ana ağı tarafından sağlanan güvenlik özelliklerinden yararlanacak. 

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
354.088,15 TL 3,50%
ethereumETH/TRY
24.804,87 TL 3,66%
tetherUSDT/TRY
18,27 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
18,29 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.937,66 TL 3,13%
binance-usdBUSD/TRY
18,25 TL 0,98%
xrpXRP/TRY
6,93 TL 6,33%
cardanoADA/TRY
8,20 TL 1,91%
solanaSOL/TRY
590,21 TL 3,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,07 TL 3,00%
Bağlantıyı kopyala