bitcoinBTC/TRY
1.594.312,21 TL 0,47%
ethereumETH/TRY
95.358,25 TL 3,68%
tetherUSDT/TRY
30,82 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
11.991,24 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
3.192,20 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
95.329,28 TL 3,67%
xrpXRP/TRY
16,77 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
30,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
18,12 TL 0,54%
avalanche-2AVAX/TRY
1.142,45 TL 1,23%

Paylaş

DeFi Protokolü Ankr, Hack Saldırısına Uğradı

defi protokolu ankr hack saldirisina ugradier

Kripto para sektörü gelişeme kaydetmeye devam ederken, bu alandaki saldırılar da artış gösteriyor. Son olarak hack saldırısı ile gündeme gelen isim DeFi protokolü Ankr oldu. DeFi protokolü, kod yapısında sınırsız token basılmasına izin veren bir hata nedeniyle saldırıya uğradı. Bu hata, katrilyonlarca dolarlık bir token basımı gerçekleştirdi. Hacker, aBNBc tokenını bastıktan sonra, 20 trilyon aBNBc ile BNB alımı gerçekleştirdi.

DeFi Protokolü Ankr, Hack Saldırısı ile Karşı Karşıya

DeFi protokolü Ankr, hack saldırısına uğradı. Saldırının ardından başka bir fırsatçı, dakikalar içinde 10 BNB’sini 15.5 milyon dolara çevirdi.

Güvenlik araştırma şirketi PeckShield’e göre, Ankr sözleşmesinin arkasındaki kod, herhangi bir kullanıcının herhangi bir doğrulama olmaksızın protokolün sınırsız miktarda basmasına izin veriyor. Bu, saldırganın aBNBc altı katrilyonunu basmasına izin verdi.

CoinGecko verilerine göre hacker, PancakeSwap ve ApeSwap’teki aBNBc likidite havuzlarını neredeyse tamamen boşalttığı için, token değerinin yaklaşık yüzde 99’unu kaybetti. Bunun yanında Binance, olayı araştırmak için şu anda ilgili taraflarla çalıştığını iddia ederek saldırıyı ele aldı. Borsa, kullanıcılarına fonlarının güvende olduğuna dair güvence verdi. 


Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala