bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,410.26 0.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,142.45 2.82%
bnb
BNB (BNB) $ 562.37 2.08%
solana
Solana (SOL) $ 142.38 3.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.494291 1.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.464574 2.04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153385 1.34%

Curve Finance Hacklendi, 570 Bin Dolar Çalındı

curve finance hacklendi 570 bin dolar calindi

Son dönemde kripto projelerine yapılan saldırılar artmaya başladı. DeFi protokolü Curve Finance’a yapılan saldırıda ilk belirlemelere göre 570 bin dolar çalındığı belirtildi.

Curve Finance Üzerinden 570 Bin Dolar Çalındı

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan bir paylaşıma göre DeFi protokolü Curve Finance’den yaklaşık olarak 570 bin dolar gerçekleştirilen hack saldırısıyla çalındı. Yapılan bu açıklama sonrasında protokolün operatörleri saldırının kaynağını bulduklarını ve ön uç sorunun geri aldıklarını açıkladı. Curve Finance tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise, “Sorun bulundu ve geri alındı. Son birkaç saat içinde Curve üzerinden bir sözleşmeyi onayladıysanız, lütfen derhal iptal edin.” açıklaması yapıldı.

curve finance hacklendi 570 bin dolar calindi 2

Saldırı yapan şüpheli bilgisayar korsanı, kullanıcıları sahte bir internet sitesine yönlendirmek ve kötü niyetli bir sözleşmeyi onaylamak için protokolün sitesinin alan adı sistemini (DNS) değiştirmiş gibi görünüyor. Saldırı sonrasında saldırı kaynağı bulunana kadar Curve Fi ya da Curve Exchange adreslerinin kullanılmaması gerektiği bildirildi. Şirket tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Kötü bir sözleşmeyi onaylayan potansiyel bir ön uç sorununun farkındayız. Şimdilik lütfen herhangi bir onay ya da takas işlemi gerçekleştirmeyin. Sorunu tespit etmek için çalışmalarımız devam ediyor ve güvenliğiniz için Curve Fi ya da Curve Exchange adreslerinin kullanılmamasını tavsiye ediyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala