ConsenSys 3 Milyar Dolarlık Yatırım Alacak

ConsenSys

Ethereum odaklı bir yazılım şirketi ConsenSys, bazı kaynaklara göre 3 milyar dolarlık bir değerlemeyle yeniden yükselişe geçti. 

NFT’lerin kullanımı artmaya devam ettikçe, Ethereum alanında önemli bir büyüme zamanı da geliyor. Bu yüzden Brooklyn merkezli firma, bu alanda finansman sağlamayı ve bu trend kazanmayı hedefliyor.

Şirket 2020 yılının Şubat ayında, yazılım ve yatırım kollarını böldü ve personelini yüzde 14 oranında azaltan büyük bir yeniden yapılanma geçirdi. Yeniden yapılanma, ConsenSys’in iki farklı şirkete ayrıldı: bir girişim firması ve bir kripto para birimi ürünleri geliştiricisi.

consensys-3-milyar-dolarlik-yatirim-alacak

ConsesSys Finansman Sağlamayı Planlıyor

Şirket, JPMorgan, UBS, Mastercard, Alameda Research ve Maker Foundation gibi yatırımcılarla birlikte, dönüştürülebilir tahvil yoluyla 65 milyon dolar kadar yatırım topladı.

Nisan ayındaki artışın ardından firmanın Ethereum cüzdanı MetaMask, 5 milyon aktif kullanıcıyı geçti. ConsenSys’e göre MetaMask kullanımı 6 ayda beş katına çıktı. Block’un veri panosu, MetaMask dışındaki sağlayıcıları içeren Ethereum ağında yeni adres oluşturma işleminin Nisan 2021’den bu yana azalmasına rağmen büyümeye devam ettiğini gösteriyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 511.591,34 TL 0,78%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.807,24 TL 4,53%
tether
Tether (USDT) 8,98 TL 0,29%
cardano
Cardano (ADA) 18,76 TL 6,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.562,76 TL 5,67%
xrp
XRP (XRP) 9,69 TL 7,75%
solana
Solana (SOL) 1.269,49 TL 6,90%
polkadot
Polkadot (DOT) 292,46 TL 9,26%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,99 TL 6,46%
Copy link
Powered by Social Snap