Coinbase Kullanıcı Davalarını Durdurulmasını İstedi

coinbase kullanici davalarini durdurulmasini istedi

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, kripto para piyasasında yaşanan düşüşler nedeniyle zor günler geçiriyor. Şirket mali olarak zor durumdayken düzenleyici davalarıyla da zor günler yaşıyor.

Coinbase Yüksek Mahkemeden Kullanıcı Davalarını Durdurmayı Talep Etti

Kripto para borsası Coinbase, Yüksek Mahkemeden temyize giderken dava ve keşiften kaçınmak için aleyhindeki iki davayı durdurmasını istedi. Geçen yıl Wall Street’teki başlangıcında yaklaşık 86 milyar dolar değerinde bir çevrimiçi kripto para birimi değişimi olan Coinbase, şirkete dava açan eski kullanıcıları, tüm hesap sahiplerinin kabul etmesi gereken kullanıcı sözleşmesindeki bir tahkim anlaşmasına dayanarak mahkeme dışında anlaşmaya zorlamak istiyor. 2012 yılında kurulan şirket, en büyük küresel kripto borsalarından birisi olarak kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor.

coinbase kullanici davalarini durdurulmasini istedi 2

Abraham Bielski, hesabından bir dolandırıcılıkla 31.000 dolardan fazla kaybettikten sonra Coinbase’e dava açtı. Bielski, ödeme işleme sitesi PayPal’ın temsilcisi olduğunu iddia eden bir kişiye hesabına erişim izni verdi. Bielski, dolandırıcılıktan sonra Coinbase ile iletişime geçmeye çalıştı ancak hiçbir zaman bir temsilciye ulaşamadı. Coinbase’e göre, bu özel dolandırıcılık, kullanıcı sözleşmesinde ve tahkimi zorlayan bir yetkilendirme maddesiyle ilgili olarak uyarıldı. Ancak bir federal yargıç, Bielski’nin delegasyon maddesine bakılmaksızın tahkime girmesi gerekmediğine karar verdi. ABD Bölge Yargıcı William Alsup, anlaşmanın genel sözleşme ilkelerine uymadığı bu nedenle uygulanamaz olduğunu dile getirdi. Coinbase ise bölge mahkemesinden tahkim anlaşmasını geçersiz kılan kararının temyiz edilmesine kadar diğer mahkeme işlemlerini durdurmasını talep etti. Şirket, temyiz tamamlanmadan davada dava açılmasını ve keşfi önlemek istiyor. Bölge mahkemesi durdurma hareketini reddetti ve Dokuzuncu Daire de acil bir kalış talebini reddetti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.014,96 TL 6,37%
ethereumETH/TRY
33.738,04 TL 12,52%
tetherUSDT/TRY
17,93 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.948,12 TL 4,84%
usd-coinUSDC/TRY
17,92 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,86 TL 5,95%
cardanoADA/TRY
9,75 TL 6,79%
binance-usdBUSD/TRY
17,91 TL 0,15%
solanaSOL/TRY
788,70 TL 11,83%
polkadotDOT/TRY
169,79 TL 9,44%
Bağlantıyı kopyala